„Tam magistrát umístí stojany s vizualizacemi a krátkým popisem," uvedla mluvčí města Markéta Lakomá.

Vy se můžete na vítězné návrhy podívat již nyní. V naší anketě pak můžete hlasovat, jak se vám líbí.

„Vítězný návrh vybrala odborná komise. Návrhů bylo hned několik, lidé se k nim mohli vyjadřovat. Nám se vítězný návrh líbí," říká náměstek děčínské primátorky Valdemar Grešík.

Celá revitalizace bude rozdělena do několika etap.

„Letos vznikne projektová dokumentace, to bude trvat asi rok. Práce začnou v roce 2017. Je nutné si uvědomit, že se k tomu vyjadřuje celá řada účastníků," dodává Grešík.

V první etapě se počítá s obnovou ulice Čsl. Legií a prostorem před hlavním nádražím. Dojde také k úpravám dopravního řešení. Lidé navíc musí počítat s tím, že v době revitalizace bude docházet k nejrůznějším omezením.

„Chceme práce koordinovat s plynaři a Severočeskou vodárenskou společností, aby se pak dlouhá léta už nemuselo kopnout do země," dodává Grešík.

Odhadované náklady na proměnu tváře Podmokel jsou 180 milionů korun. Tolik peněz ale město v kapse nemá – i proto budou práce rozvržené na několik let.

Vítězný návrh mimo jiné počítá s vysázením nových stromů na ulici Prokopa Holého. Ulice by měla získat částečně prvorepublikovou podobu. Cílem úprav také je, aby chodci, cyklisté i motoristé žili v symbióze.