Lidí bez práce na Děčínsku v srpnu ubylo. Ale jen minimálně. Zatímco v červenci nemělo v okrese práci
9 659 lidí, v srpnu to bylo 9 603 lidí.

Situace na Děčínsku je dlouhodobě špatná – a budoucnost zlepšení nepřinese, ani přes předvolební sliby politiků, které se na nás začínají valit ze všech stran. Lidé už jim totiž nevěří.

„Sliby chyby, jako vždy!" napsala na Facebook Děčínského deníku například Kačenka Pavlíková.

„Nevěřím tomu, že zatočí 
s nezaměstnaností. To nás tak akorát zas pěkně vytočí," myslí si Miroslav Štalcer.

Zatím se s ní v Česku zatočit nepodařilo. A na Děčínsku už vůbec ne; v posledních měsících se situace zhoršovala,  problém je nedostatek volných míst.  Na jedno  místo připadá na Děčínsku  23 lidí.

Bojovat s nezaměstnaností chce i děčínský poslanec Jaroslav Foldyna. Jako jednička kandidátky ČSSD v Ústeckém kraji je pravděpodobné, že zůstane poslancem za náš okres i pro další volební období.

„Nezaměstnanost plodí sociální napětí. Pak rostou i problémy s nepřizpůsobivými," řekl před časem Děčínskému deníku Foldyna.

Problémy s vysokou nezaměstnaností trápí nejen Děčínsko, ale celý Ústecký kraj. Podíl lidí bez práce je nejvyšší mezi kraji v Česku, hledá ji 61 912 lidí. Před rokem tu bylo bez práce 55 794 lidí.

„V průběhu nejbližších měsíců nedojde k významnému zlepšení. Zaměstnavatelé nabízející snadno obsaditelná pracovní místa jsou okamžitě zavaleni nabídkou životopisů, a v nabídce tak zůstávají pouze méně poptávané pracovní pozice vyžadující specifické vzdělání, znalosti či dovednosti," vysvětlil krajský analytik práce Radim Tuček.

Jak hledáme?
•    Osm z deseti nezaměstnaných hledá práci na internetu
•    Každý osmý nezaměstnaný měl problém se v nabídkách práce na internetu pořádně zorientovat
•    Téměř čtvrtina nezaměstnaných hledá nekvalifikovanou manuální práci.
Z průzkumu Seznam.cz v U. kraji