Kino Sněžník má nejmodernější vybavení v zemi a kvalitou promítání i služeb je na úrovni multikin. Na rozdíl od nich ale zaplatí diváci mnohem nižší vstupné. Nově tady od letošního července zakázali nosit lidem do sálu vlastní jídlo.

Na otázku proč odpověděl Petr Michálek, ředitel Městského divadlo, pod které patří i kino. „Zákaz platí už rok a půl, jen jsme jeho dodržování nehlídali. Teď už je to něco jiného. Návštěvníci si nosili do sálu jídlo, při jehož konzumaci rušili ostatní nebo jím špinili sedačky. Často například přicházeli s pizzou nebo kebabem. Šustící pytlíky také nejsou nic příjemného, “ poznamenal ředitel. Podle Michálka nemají nyní s dodržováním zákazu lidé už žádný problém. Přiznal ale, že novinka zpočátku přinesla několik stížností a pár rozhořčených hlasů. Dnes uvaděčky ve Sněžníku nemají už žádné těžkosti. „Kontrolu provádějí sice jen vizuální, jinak to ani není možné, ale nařízení se vžilo,“ konstatoval ředitel.

Další změnu v kině je uzavření zadního vchodu. Diváci po představení odcházejí předem. Důvodů je údajně hned několik. „U hlavního vchodu je bezpečnostní rám. Ten hlídá, zda si diváci po 3D představení neodnášejí domů brýle. Návštěvníci si také rádi po představení ještě posedí v baru nad kávou,“ vysvětlil Michálek.

Ptali jsme se: Souhlasíte se zákazem donášky jídla a pití do kina? ČTĚTE ZDE>>> A hlasujte v anketě vpravo.

Pochlubil se, že v kině se neustále zvedá návštěvnost. „ Je asi čtyřikrát větší než před časem. Nejoblíbenějším žánrem jsou jednoznačně pohádky,“řekl ředitel. Informoval, že ty, které v kině v srpnu promítali ve 3D zhlédlo za první dva týdny přes pět tisíc diváků. Dodal, že ještě před dvěma lety to bylo zhruba pět tisíc lidí za měsíc.že děčínský Sněžník patří ke kinům oblíbeným, svědčí o i fakt, že se sem návštěvníci sjíždějí za kulturou ze širokého okolí.

„My jsme si sem s dětmi zajeli na Dobu ledovou,“ prohlásila Martina Korbelová z Ústí nad Labem a svěřila se, že jí vůbec nevadilo, že si nemohli s sebou vzít pití v pet lahvi ani žádné občerstvení. „Dá se to vydržet i bez toho. Do divadla si taky člověk nemůže vzít chleba s máslem,“ řekla. Petr Horák z Děčína prohlásil, že patří k náruživým návštěvníkům kina. „To naše má čím dál lepší filmovou nabídku a už nám ani nepřijde, že sem nesmíme s jídlem. Kino prostě není jídelna,“ myslí si Horák. Těšilo ho, že si za čas může koupit vstupenky i přes internet. Lidé zaplatí pomocí platební karty a vstupenku si doma vytisknou, podobně jako je to dneska běžné při nákupu letenek. Podstatnou změnou od září je zkrácení platnosti rezervace. Z dosavadních čtrnácti dnů drží kino rezervaci už jen tři dny.