Po tom volají především podmokelští živnostníci. 
K zásadní změně by mělo dojít již tento víkend – pokud ovšem počasí dovolí namalovat na silnici potřebné značení. Doposud je část ulice Prokopa Holého průjezdná pouze pro autobusy a zásobování.

Nově vznikne po obou stranách ulice asi dvacet placených parkovacích míst. Na jejich velký nedostatek si totiž v centru Podmokel lidé často stěžují. Problémy s parkováním jsou především v pracovní dny.

„Věříme, že změna dopravní situace zvýší počet zákazníků místních prodejen a vrátí život do druhého centra Děčína," říká Marie Blažková, primátorka města.

Po letech tak skončí kombinace pěší zóny a autobusové dopravy, která se 
z dlouhodobého hlediska neosvědčila.

.„Nelíbilo se nám, že ulice není ani typickou klidovou zónou, ani klasickou ulicí. Návštěvníci města byli touto zvláštní dopravní situací zmateni," doplnila Marie Blažková.

Ulice Prokopa Holého tak nově bude průjezdná v celé své délce od nádraží až
k Teplické ulici. Mezi křižovatkami s ulicemi Zbrojnická a Ruská bude omezena rychlost na 30 kilometrů 
v hodině. A to především kvůli bezpečnosti chodců.

Ke změnám přistoupila děčínská radnice také na základě urbanistické studie, která byla před časem představena veřejnosti.

Ulice Prokopa Holého byla v minulosti jednou ze dvou pěších zón v Děčíně. To platilo ale jen několik málo let. Přesto lidé tuto ulici v centru Podmokel stále jako pěší zónu vnímají a také se tam tak chovají.

„To zase bude něco, než si chodci zvyknou, že se tam nemůžou pohybovat jak se jim chce," upozornila na hlavní problém změny 
v diskuzi na facebooku Děčínského deníku Martina Šebková.

Toho si je vědoma i děčínská městská policie.

„Strážníci budou vždy poblíž. Lidé si musí uvědomit, že Prokopa Holého bude zcela běžná ulice s běžným provozem, takže musí chodit po chodnících. Výhodou je, že ke změně dojde o víkendu," říká ředitel městské policie Marcel Horák s tím, že nejpodstatnější změnou podle jeho názoru je zavedení třicetikilometrového limitu.

Pro centrální ulici Podmokel to ale není jediná změna, která ji v nejbližší době čeká. Již příští rok by měla začít dlouhé roky plánovaná revitalizace Podmokel a právě ulice Prokopa Holého by měla přijít na řadu jako první.

„V letošním roce je zpracovávána projektová dokumentace. Následně se bude soutěžit zhotovitel," říká při revitalizaci první části Podmokel náměstek primátorky Jiří Anděl.

V ulici by mělo být také výrazně více zeleně, například v okolí kostela sv. Františka z Assisi. Kromě jiného bude na ulici Prokopa Holého vysazeno několik nových stromů. Zeleň by měla být především po stranách ulice.