Soutěž se uskutečnila první zářijovou sobotu na parkovišti u Home Credit areny. Na čtyřčlenná družstva čekaly různé scénáře, které se inspirovaly skutečnými dopravními nehodami, ať už se jednalo o auta převrácená na střeše, na boku, opřená o potrubí, naražená na dřevěné rámy či různě deformovaná.

Samotnému zásahu předcházel průzkum a následně museli soutěžící zvolit správnou taktiku a techniku zásahu při vyproštění zraněné osoby, v tomto případě figuranta. Na celou akci měli maximálně 20 minut. „Jak si jednotlivé týmy v této specifické záchranné činnosti vedly, to vyhodnotili rozhodčí. Kromě techniky a taktiky zásahu je vždy hodnoceno i poskytování první předlékařské pomoci,“ řekla Deníku mluvčí Hasičského záchranné sboru Libereckého kraje Jaroslava Benešová.

Vedle samotného mistrovství a výkonů soutěžících si návštěvníci užili bohatý doprovodný program a občerstvení. Vystoupil liberecký Big'O'Band, zájemci si užili prohlídky zásahové techniky hasičů.

Každý kraj reprezentovalo jedno družstvo. Z prvního místa se radovala jednotka sboru dobrovolných hasičů Města Rudná ze Středočeského kraje se 331 body. Za svůj výkon získala dvoukilovou trofej vyrobenou z českého křišťálu, která vznikla v Preciose. Skláři při tvorbě trofejí pro vítěze hasičské soutěže využili různorodé technologie, mezi nimi řezání vodním paprskem.

„Touto technologií definujeme finální vzhled. Následuje ruční dobrušování, barvení jednotlivých částí pomocí hydroglazury a pískování textů,“ řekla Tereza Rudolfová ze společnosti Preciosa Beauty.

Zdroj: Martin Štefanov

Na druhém místě skončili dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí (326 bodů) a třetí místo patřilo jejich kolegům z Litomyšli (290 bodů). Ústecký kraj reprezentoval jednotka z Rumburku, její členové se umístili na 9. místě. Minulý ročník mistrovství, který se uskutečnil před dvěma lety v pražských Holešovicích, ovládla velešínští dobrovolní hasiči z Jihočeského kraje.

Záchrana psa.
Psí borec ze Šluknova. V kanálu přežil týden, než ho hasiči vytáhli ven