Původně kytličtí hasiči uvažovali o dopravním automobilu s pohonem na všechna čtyři kola. Dodací lhůty takového auta ale byly natolik dlouhé, že tuto myšlenku opustili a rozhodli se pro offroad hilux s pohonem na všechna čtyři kola.

„Auto nás vyšlo na přibližně 1,6 milionu korun, které jsme zaplatili z rozpočtu obce a z prodeje patrolu do Chřibské,“ řekl velitel kytlických hasičů Jan Havránek. Ten během slavnostní akce předal jako zástupce obce symbolický klíč od toyoty svému zástupci, zároveň je totiž v Kytlicích místostarostou.

Svatý Martin přivezl do Děčína vína z letošní úrody.
FOTO: Svatý Martin byl sice bez sněhu, ale přivezl Děčínu víno z letošní úrody

„Hilux je vybaven na technické zásahy. Nemáme v něm hydraulické nářadí, protože nejsme předurčeni k zásahům u dopravních nehod. Je ale vybavený velmi kvalitním navijákem, který využijeme často,“ doplnil velitel kytlických hasičů. Jedním z nejčastějších zásahů jeho jednotky je totiž převážně během zimy vytahování aut zapadlých do příkopu. Často vyjíždí také k popadaným stromům, ve výbavě tak nechybí motorová pila.

Během slavnostního odpoledne přijali kytličtí hasiči do svých řad prvního čestného člena, kterým se stal Jan Masojídek. Ten během loňského ničivého požáru v národním parku velel hasebním pracím na Mezné, která byla ohněm nejvíce ohrožená a kde shořely tři domy. Jako poděkování dostal od kytlických hasičů kromě čestného členství v jednotce také broušenou helmu.