Od tohoto týdne totiž Google rozšířil počet českých měst, která jsou pokryta mapovou službou StreetView. Tedy pohledem přímo z ulice.

Děčín důkladně mapoval Google během loňského září, kdy po městě jezdilo auto vybavené speciální kamerou. Ta je schopna snímat své okolí v kruhovém pohledu. Kromě auta vyslal Google do Děčína také speciální tříkolku, která projela křížem krážem děčínskou zoologickou zahradu.

"V uplynulém roce se nám pomocí StreetView aut a tříkolek podařilo sesbírat desítky tisíc kilometrů českých a moravských ulic, silnic a historických lokalit a také aktualizovat některá již dříve nasbíraná místa," říká Jarda Bengl, produktový manažer a dodává: „Věříme, že před letními prázdninami bude tato velká StreetView mapa skvělou inspirací 'kam na výlet' pro všechny příznivce cestování z domova i zahraničí."
Kromě samotného Děčína tak mohou vidět turisté ještě před samotnou návštěvou například centrum Varnsdorfu, Rumburku, ale také i Velkého Šenova či Jílového. Podle Libuše Langové, která mediálně zastupuje Google, sbírala auta potřebné fotografie několik měsíců. Následně bylo nutné kvůli ochraně soukromí rozostřit všechny obličeje nebo registrační značky aut zachycených na fotografiích.

StreetView je funkce Map Google, která umožňuje uživatelům prohlížet si snímky ulic různých měst a krajiny na celém světě v 360 stupňovém pohledu. V oblastech, ve kterých je StreetView dostupné, lze tuto funkci využít jednoduše: stačí zazoomovat do nejnižší vrstvy Map Google nebo přetáhnout oranžového panáčka „Peg-mana" v levé straně mapy do modře vyznačených míst.

Našli jste se na StreetView? Pošlete nám svoje fotogrefie na decinsky@denik.cz!