Čtvrteční předvolební debata pro Český rozhlas v Národním domě byla opět bouřlivá.

Ústecký primátor Jan Kubata z hlediště obvinil Jiřího Paroubka (ČSSD), že jeho pokřikující fanoušky v publiku organizuje a platí Tomáš Horáček, údajně prý „oranžový“ velrybář a Petr Benda, krajský předseda ČSSD.

Moderátor debaty Martin Veselovský také žádal několikrát diváky o klid nebo usměrňoval politiky, aby odpovídali jen na položené otázky.

„Můžete klidně odejít, já vás v radě postrádat nebudu,“ řekl například Jiří Paroubek Petru Gandalovičovi.

Ten o chvíli později zase Paroubka žádal, aby si uklidnil své hlučící fanoušky.

Dva lidé potvrdili Radiožurnálu, že si je ČSSD najala. „Přišla smska, že můžu dělat publikum v Národním domě. Neřekli vůbec, co to má být, ale že za to dostanu tři stovky a že to bude asi od dvou do šesti,“ řekla dívka, které ještě není ani osmnáct let Radiožutnálu.

V sále se pak musela chovat, tak jak jí ukazoval "dirigent" ČSSD. Tleskat po vystoupení Jiřího Paroubka, naopak bučet, když se vyjadřoval někdo jiný ze čtveřice Petr Gandalovič (ODS), Jaromír Drábek (TOP 09) a Milan Šťovíček (Věci veřejné). Josefa Šenfelda (KSČM) si nevšímali.

„Byli tam páni, kteří jednoznačně dávali najevo: teď tleskejte, teď bučte,“ uvedlk Radiožurnalu mladík, který potvrzuje, že byl také naverbován za peníze. Odměnu 300 korun dostal hned po debatě.