Nejen sportovním kláním, ale také rytířskými souboji a jarmarkem žila v sobotu 29. května Lipová u Šluknova.

Na 11. ročník Míčových her dětských domovů se sjely necelé dvě stovky dětí z osmi zařízení starajících se o děti bez domova a rodiny.

Děti bez rozdílu věku se děti utkaly v kopané a ve vybíjené. Do soubojů nastupovaly vždy s vervou a vůlí zvítězit. „Jsou to nervy, držím našim dětem palce. Ale už od začátku jim říkám, že není důležité zvítězit, ale hrát férově,“ řekl ředitel lipovského Dětského domova Leoš Moravec. Dodal, že i letos se vydařila spolupráce s obcí. Už druhým rokem se hry konají zároveň s Lipovským jarmarkem. „Děti se tak ve chvílích volna zabaví. A určitě přijde i více návštěvníků,“ řekl Moravec. Kolem tamního sportoviště se to skutečně hemžilo rodinami s dětmi. „Přijeli jsme na jarmark ze sousedního Velkého Šenova. Ale koukneme se i na fotbal a určitě budeme dětem z lipovského domova fandit,“ uvedla mladá rodina, která mířila k fotbalovému hřišti.

Plno bylo také před provizorním pódiem, kde se utkali rytíři. Návštěvníci měli také možnost seznámit se s historickými řemesly, dobovými tanci a mnozí si potřásli rukou s Mistrem katem. „Měl jsem trochu strach, když mě rytíři vytáhli na pódium, ale nakonec to byla legrace,“ chlubil se svým rodičům jeden z chlapců.

KONEČNÉ POŘADÍ:
Malá kopaná chlapci
1. Dětský diagnostický ústav Liberec
2. Dětský domov Lipová u Šluknova
3. Dětský domov Jablonné v Podještědí

Vybíjená - dívky
1. Dětský domov Lipová u Šluknova
2. Dětský domov Česká Lípa
3. Dětský domov se školou Hamr na Jezeře