Na loňské povodně zavzpomínali v neděli odpoledne obyvatelé Markvartic. V místní hospůdce u fotbalového hřiště měli připravené promítání fotografií. „Připravili jsme fotografie tak, aby byla vždy jedna z povodní a druhá jak to tam vypadá teď,“ řekl starosta Markvartic Petr Hodboď. Dodal, že tak je nejlépe vidět co dokázali za tu dobu.

Všechny účastníky akce starosta vřele uvítal a připomněl pár slovy na úvod, jaké to bylo a jak si povodně asi všichni pamatují. Celá akce byla hlavně jako poděkování hasičům a všem dobrovolníkům kteří pomáhali.

Poděkovat chtělo i několik obyvatel Markvartic. „Já si tu hrůzu pamatuji jako by to bylo včera. Měla jsem vodu v celém domě. Velké díky patří především našemu panu starostovi a celému štábu. Velmi nám pomohli, osobně nás navštěvovali, nosili vodu a se vším pomáhali. Bez nich bychom to nezvládli,“ vyprávěla obyvatelka Markvartic Ludmila Milfaitová.

K ní se přidali i další. „Já si to také neumím bez pomoci všech představit. Moc všem děkuji, hlavně paní Jaroslavě Málkové a jejímu synovi, kteří nás nechali v době povodní u nich v domě přespat. Neměli jsme totiž ani kde spát. Dodnes si také pamatuji, že jsem poznala spoustu lidí kteří nám pomohli, ale i spoustu kteří nebyli tak ochotní,“ vzpomínala Hana Píšková.

Po promítání fotografií čekala všechny malá ukázka místních dobrovolných hasičů, a poté i několik hasičských soutěží, kterých se mohli zúčastnit děti i dospělí.