Deset tisíc ruliček od toaletního papíru nasbírali dolnopoustevenští školáci. Včera z rovných 5500 postavili plošný model malého kostelíka. Soutěžili tak o zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

„Rekord je platný, bude zapsán,“ prohlásil zástupce Agentury Dobrý den Zdeněk Svoboda. Po ukončení stavby. Na té se podílela padesátka dětí z mateřské i základní školy.

Akce se v Dolní Poustevně konala v rámci oslav Dne Země a bude mít pokračování. „V sobotu budou děti z mateřské školy stavět ze zbylých ruliček trojrozměrný model,“ upozornila organizátorka akce vychovatelka ze školní družiny Věra Madunická.

Stavbu kostelíků pro zápis do knihy rekordů vybrala zcela záměrně.

„Chceme jeho rekonstrukci touto akcí podpořit a myslím, že je to i originální nápad,“ vysvětlila Madunická. Město totiž na opravy dostalo dvanáctimilionovou dotaci a koncem roku opravený kostelík bude sloužit jako obřadní či výstavní síň, jeho věžička jako malá rozhledna.

Stavba z ruliček od toaletního papíru v knize rekordů už zapsaná je. Byla to ale pouze stavba papírového hada pětapadesáti tisíců kousků.