Všechna mláďata se mají čile k světu. Nutriátka přišla na svět po 130 dní dlouhé březosti. Na mateřském mléce a péči matky budou závislá zhruba následujících pět týdnů.

„Kojení malých nutrií je velkou zajímavostí. Umístění mléčných struků totiž není zcela typické jako u jiných savců. Samice nemají bradavky umístěné na břiše, ale na zádech podél páteře. Tato anomálie umožňuje mláďatům příjem mateřského mléka i během pohybu ve vodě," vysvětlil Petr Haberland, ošetřovatel.

Zatímco mladší mláďata nutrií jsou již k vidění, starší mývalata začnou výběh prozkoumávat až začátkem června, do té doby si budou užívat soukromí v porodní budce.

Nutrie říční, nebo také lidově nazývaná vodní krysa, má svůj přirozený domov v Jižní Americe. Postupně se však chovem rozšířila téměř do všech světadílů. Ceněná je hlavně pro svou kožešinu a maso, zejména ve Východní Evropě a Asii. Nutrie patří mezi hlodavce. Stavbou těla, velikostí a vzhledem stojí někde mezi ondatrou a bobrem. Délka těla u dospělých zvířat je 50 
– 70 cm, ocas je dlouhý 
30 – 40 cm a hmotnost je 
5 – 6 kg (u alfa samců chovaných v zajetí dosahuje až 12 kg). Nutrie pohlavně dospívá nejdříve ve čtyřech měsících, ranost je do určité míry odvislá od kvality předkládané potravy. Březost je poměrně dlouhá, trvá 130 dní. Zpravidla se ve vrhu rodí 5 – 6 mláďat, která matka kojí 5 – 6 týdnů. V zajetí se většinou chová v tzv. harémovém chovu. Na jednoho samce tak připadá i šest chovných samic.