„Máme obrovskou radost. V loňském roce se konečně podařilo přetrhnout patnáctiletou pauzu, kdy se rybářky v naší zoo nerozmnožily. Letošní odchov jen potvrdil to, že náš pár konečně harmonizuje a že změny, které jsme v chovu těchto kočkovitých šelem zrealizovali, byly tím správným krokem," vysvětlila mluvčí zoo Alena Houšková.

Nejvýraznější změnou byla úprava krmné dávky. Kočkám se začalo podávat více ryb, které jsou, jak jméno tohoto druhu napovídá, v přírodě jejich nejčastější kořistí. Pochutnávají si hlavně na pstruzích, ale
i na mořských rybách, které jsou výborným zdrojem vitamínů. Kromě ryb ale dostávají i drůbež, hlodavce 
a kvalitní hovězí maso.

Mládě prozatím není 
k vidění. Užívá si soukromí venkovní budky.

„Předpokládáme ale, že to nebude dlouho trvat a kotě se začne pohybovat po expozici. Nyní je zhruba měsíc staré. Při první kontrole jsme zjistili, že je to opět sameček. V brzké době ho čeká první veterinární vyšetření, při kterém mu bude aplikován čip, odčervení a dojde i na vážení," doplnila mluvčí.

Samice se o mládě pečlivě stará. Denní režim kotěte se řídí aktivitou matky. Ošetřovatelé do něj zasahují pouze pravidelným krmením, jinak kočičí rodinku zbytečně neruší.
S chovem koček rybářských, které nejenže milují vodu, ale dokonce chytají ryby, začala Zoo Děčín v roce 1994, tedy před dvaadvaceti lety.