To, že se v domě něco stalo, zaznamenali sousedé, když sedmdesátiletou seniorku neviděli několik dní vycházet. Zavolali proto policii.

„Mohu potvrdit, že policisté v domě nalezli ženu bez známek života," řekla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová s tím, že žena v domě ležela mrtvá asi tři týdny. S tím ale sousedé nesouhlasí, prý ženu viděli ještě minulý týden živou.

„Zatím není jasné, proč zemřela. Z toho, co se v domě našlo, nelze určit příčinu smrti," dodala Petra Trypesová s tím, že příčinu úmrtí určí až soudní pitva, která je nařízena na příští týden.

V domě byl podle policie velký nepořádek, žena, která tu žila sama, totiž sbírala různé věci. Pobíhalo tu také šest psů, které museli odchytit hasiči. Ti je pak předali do zvířecího útulku. Dva psi už byli mrtví, ti skončili ve středu v kafilérii. Zřejmě zemřeli hlady.

V jakém stavu bylo tělo nalezené seniorky, nechtěl nikdo popsat. Podle muže, který Děčínský deník na případ upozornil, byla ale žena potrhána od psů, kteří museli 
v domě několik dní živořit.

S Máriou Sattlerovou měli místní lidé řadu problémů již v minulosti. Lidem vadil nejen vysoký počet chovaných psů, ale také tvrdili, že jim seniorka chodí krást na zahrady.

Psali jsme: VIDEO: Žena již několik let ztrpčuje život ostatním…ZDE…

Kromě státní policie a hasičů zasahovala na místě také varnsdorfská městská policie.

„U této paní jsme řešili stížnosti několikrát za rok. V minulosti jí bylo odebráno několik psů," říká Martin Špička, velitel varnsdorfských strážníků.

Ta ale kritiku sousedů v minulosti odmítala.

„Nikdy jsem nikomu nic neukradla a psy si hlídám, aby neutíkali, jsou vždy jen na zahradě," řekla před několika lety redaktorům Děčínského deníku, kteří za ní přijeli. Mimo jiné si tehdy posteskla, že se bojí, protože jí sousedi usilují o život.