Souhlasíte s výběrem místa pro Rákosníčkovo hřiště? Svůj názor můžete vyjádřit v anketě pod článkem. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do neděle 30. dubna do 12 hodin.

Město spolu s Lidlem nakonec vybralo pro vznik jiné místo, než si lidé v Děčíně nejvíce přáli. Trochu paradoxní je, že hned o kus dál již jedno dětské hřiště je. A to se bourat nebude.

Lidé se přimlouvali většinou pro to, aby Rákosníčkovo hřiště vzniklo na Mariánské louce.

„Mariánská louka je archeologická oblast, jakýkoli zásah je tedy velmi problematický," vysvětluje mluvčí města Markéta Lakomá.
Dále lidé navrhovali například Bažantnici, dvůr v Zámecké ulici či nedokončené dopravní hřiště na Kamenické.

Tyto a další lokality ale byly vyloučeny z různých důvodů, některé pozemky totiž nejsou majetkem města, jiné se nachází v záplavovém území či chybí příjezd pro techniku.

Lidl nakonec vybíral mezi dvěma jinými návrhy. Tím prvním byl návrh postavit hřiště v ulici Weberova v Želenicích u zdravotního střediska, což si přáli někteří místní. Nakonec ale návrh Lidl zamítl pro nedostatek místa. Rákosníčkovo hřiště totiž musí mít rozměry 14 x 17 metrů.

Druhým návrhem bylo právě prostranství za terminálem dopravního podniku u autobusového nádraží v ulici Hankova. Lidlu přitom nevadilo, že tam již jedno dětské hřiště je.

Jak bude Rákosníčkovo hřiště v Děčíně vypadat.Zdroj: Vizualizace LIDL

„Stávající hřiště zůstane. Vycházeli jsme z podnětů obyvatel, kteří projevili zájem o další hřiště v této lokalitě. Společnost Lidl prostor shledala vyhovujícím a existence stávajícího hřiště není pro společnost překážkou," popsala Markéta Lakomá.

Hřiště tak bude navíc podstatně blíže prodejně Lidl v Děčíně. Vzdálenost do půl kilometru totiž také stála v podmínkách společnosti při stavbě hřiště.

A kdy bude hotovo? „Je nutné nejdříve provést přípravu pozemku. Podle předběžného harmonogramu by hřiště mělo stát v první polovině září," upřesnila mluvčí.

Moderní dětské hřiště přijde společnost na 1,5 milionu korun. I Děčín ale do jeho realizace bude muset investovat, a to asi tři sta tisíc korun. Navíc se o hřiště bude muset starat.

Děčín hřiště vyhrál v projektu společnosti Lidl, kdy lidé v jednotlivých městech hlasují. Pro hřiště v Děčíně hlasovalo 13 305 lidí. Podle mluvčí se Děčín projektu účastní každoročně, letos díky lidem uspěl.

Dětské hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka je určeno zejména dětem předškolního věku a nabídne velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, chybět nebude ani kolotoč a různé druhy houpaček.

Klidovou zónu doplní domeček a oplocené hřiště, které poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.