Medailisté z mistrovství světa i Evropy, ale i řada tuzemských šampionů. Vítězové závodů Evropského, ale i Světového poháru. V Městském divadle bylo prostě v pátek nabito. Ceny tu totiž v rámci slavnostního večera přebírali ti nejlepší v anketě Nejúspěšnější sportovec Děčínska 2015.

Hlavní kategorie opět měnila svého krále. Dospělým jednotlivcům totiž kraluje basketbalista BK ARMEX Děčín Tomáš Vyoral, který v populární anketě vyhrál úplně poprvé. V loňském roce skončil na třetím místě.

„Pocity jsou skvělé. Budu upřímný, opravdu jsem to nečekal. Děkuji všem za hlasy a podporu. Je to opravdu super," culil se bezprostředně po slavnostním galavečeru šťastný vítěz.

Ten nahradil předchozího vítěze Tomáše Krause, který po vážném úrazu nezávodil, a dokonce ukončil kariéru. Proto se do naší nominace nedostal.

Nejúspěšnější sportovec Děčínska 2015.Podruhé v řadě skončila na stříbrném stupínku kanoistka Lenka Hrochová, která si v anketě za poslední roky drží obdivuhodnou výkonnost. Třetí pozici obsadil sportovní matador Tomáš Fúsek (outdoor running), který zažil přes prvotní výsledkové trable opravdu pohádkovou sezónu.

Čtvrtý byl několikanásobný vítěz (naposledy před třemi lety) Jakub Houška, kapitán basketbalových Válečníků. Páté místo obsadil karatista Adam Zdobinský, který už má za sebou také několik umístění v nejlepší desítce. Šestým místem se blýskla skromná veslařka Anna Žabová, která má za sebou první, ale úspěšný rok v dospělé kategorii. „Mým hlavním snem v tomto roce je nominovat se na letní olympiádu v Riu. S mou parťačkou pro to uděláme opravdu všechno," slíbila.

Děčínský krasobruslař Michal Češka vybojoval sedmé místo. Účastník nedávného mistrovství Evropy se ale omluvil, jelikož se aktuálně připravuje v Detroitu na blížící se světový šampionát. Osmý skončil brankář a kapitán FK Varnsdorf Radek Porcal, jedna z největších opor druholigového celku. „Nový trenér nám dává do těla, v zimě hodně makáme. Pevně věřím, že se na jaře zvedneme a zachráníme druhou ligu," měl jasno Porcal.

Devátá skončila boxerka Martina Schmoranzová, za níž převzal cenu její trenér Václav Němeček. A nejlepší desítku zakončil jezdec endura Milan Myšík. I on se musel z účasti omluvit, cenu za něj převzali rodiče.

Ani letos „nezklamali" děčínští basketbalisté, kteří opět opanovali kategorii dospělých kolektivů. „Necítíme se jako mistři, tím je Nymburk. Ale i druhé místo pro nás bylo splněným snem," vzpomínal trenér Pavel Budínský.

Na druhém místě skončili fotbalisté Varnsdorfu, „smolaři" ankety, kteří stále nemohou prolomit nadvládu basketbalistů. A bronz patřil, stejně jako před rokem, týmu TJ Kajak Děčín.

V mládeži se první místo vrátilo do rukou děčínských kajakářů. Jednotlivcům totiž vládne Ivana Boháčová, která je další slibnou nadějí děčínského Kajaku. Druhé místo bral Vojtěch Duda, který se výborně ohání ve vodním motorismu. A třetí skončil basketbalista Filip Kroutil, který už nastupuje i za děčínský A tým.

Svou nadvládu v mládežnických kolektivech potvrdil TJ Kajak Děčín, který vyhrál počtvrté v řadě. Na stříbrném stupínku skončili mladí zástupci KVM Děčín, kteří uspěli i v mezinárodní konkurenci. Třetí místo braly volejbalové juniorky VSK Spartak Děčín.

Další parádní sezónu má za sebou děčínská judistka Lenka Königová. A díky tomu opět kralovala veteránské kategorii. „Pořád se učíme. Každý trénink musíme začínat od začátku," podotkla vynikající judistka.

Nejúspěšnější sportovec Děčínska 2015.Nové jméno se objevilo v kategorii trenér mládeže. Cenu pro vítěze si odnesl Ondřej Michálek, který šéfuje mládeži HC Děčín. „Na zimáku trávím 130 hodin měsíčně," odpověděl Michálek na otázku moderátora Radka Šilhana.

Výborný kuželkář a stolní tenista Petr Kumstát se stal tím nejlepším handicapovaným sportovcem. Ten měl bohužel zápasové povinnosti ve stolním tenisu a vyhlašování se nakonec nezúčastnil.

Nově se také vyhlašovala Cena Josefa Masopusta. Vítězem se stal manažer fotbalistů SK Stap Tratec Vilémov Libor Sklenář. Ten se ale díky soustředění divizního týmu na slavnostní galavečer po předchozí omluvě nedostavil.

Celý večer měl pod taktovkou moderátor Radek Šilhan, své pěvecké umění předvedl Lešek Semelka a Andrea Mea, dvě vystoupení si připravil děčínský klub Karatedó Steklý.

A na závěr je potřeba připomenout pořadatele této tradiční ankety – Deník, SPORT ACTION, s.r.o., ČUS a statutární město Děčín.

„Byla jsem moc ráda, že jsem mohla být na tak vážené akci. Je hezké tady vidět řadu vynikajících sportovců z našeho okresu. A těším se, že se tu za rok zase sejdeme," řekla primátorka města Děčín Marie Blažková.

Jednotlivci dospělí: 1. T. Vyoral (basketbal), 2. L. Hrochová (kanoistika), 3. T. Fúsek (outdoor running), 4. J. Houška (basketbal), 5. A. Zdobinský (karate), 6. A. Žabová (veslování), 7. M. Češka (krasobruslení), 8. R. Porcal (fotbal), 9. M. Schmoranzová (box), 10. M. Myšík (enduro)

Jednotlivci mládež: 1. I. Boháčová (kanoistika), 2. V. Duda (vodní motorismus), 3. F. Kroutil (basketbal)

Kolektivy dospělí: 1. BK ARMEX Děčín (basketbal), 2. FK Varnsdorf (fotbal), 3. TJ Kajak Děčín (kanoistika)

Kolektiv mládeže: 1. TJ Kajak Děčín (kanoistika), 2. KVM Děčín (vodní motorismus), 3. VSK Spartak Děčín (volejbal)

Trenér mládeže: Ondřej Michálek (hokej)

Masters (veteráni): Lenka Königová (judo)

Handicapovaní: Petr Kumstát (kuželky/stolní tenis)

Sportovní hvězda Deníku: Tomáš Fúsek (outdoor running)

Cena Josefa Masopusta: Libor Sklenář (SK Stap Tratec Vilémov)

HISTORIEJednotlivci dospělí:
2009: Jakub Houška
2010: Pavel Houška
2011: Michaela Vorlová
2012: Jakub Houška
2013: Lenka Hrochová
2014: Tomáš Kraus

Jednotlivci mládeže:
2009: Adam Přibyl
2010: Andrea Rothmeierová
2011: Andrea Rothmeierová
2012: Andrea Rothmeierová
2013: Vojtěch Kučera
2014: Daniel Trýzna

Kolektivy dospělí
2009: BK Děčín
2010: BK Děčín
2011: BK Děčín
2012: BK Děčín
2013: BK Děčín
2014: BK Děčín

Kolektivy mládež
2009: TJ Kajak Děčín
2010: KB Jílové
2011: VSK Spartak Děčín
2012: TJ Kajak Děčín
2013: TJ Kajak Děčín
2014: TJ Kajak Děčín

Trenér mládeže
2009: Jan Skokan
2010: Josef Herclík
2011: Josef Herclík
2012: Aleš Havlík
2013: Josef Herclík
2014: Václav Němeček

Veteráni
2009: Jaroslav Calda
2010: Tomáš Charvát
2011: Lenka Königová
2012: Lenka Königová
2013: Lenka Königová
2014: Lenka Königová

Handicapovaní
2009: Petra Kostková
2010: Petra Kostková
2011: Petr Kumstát
2012: Petr Kumstát
2013: Josef Štěcha st.
2014: Petr Kumstát