Ta není mezi řidiči příliš oblíbená. Přímo v ní totiž stojí zchátralý dům, který řidičům brání ve výhledu 
na Teplickou ulici ve směru od Bynova.

„Vymýšlelo se, jak udělat za domem jakýsi bypass, takže by dům zůstal uprostřed křižovatky, což by mi ale přišlo nedůstojné," popisuje primátorka města Marie Blažková.

Za domem by prostor byl, je tu trocha zeleně a i jakási pěšina. Kdyby se tudy jezdilo, řidičům by se zlepšil výhled při vjezdu na Teplickou ulici.

Po středečním jednání děčínského zastupitelstva se ale dopravní situace na místě bude řešit jinak.

Zastupitelé totiž schválili koupi domu stojícího v křižovatce. To umožní po jeho zbourání postavit v těchto místech kruhový objezd. Ten chce město postavit ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic, které je správcem Teplické ulice. Ta je totiž zároveň silnicí první třídy.

Vyjádření ŘSD, kdy by mohlo se stavbou nového kruhového objezdu začít, se zatím získat nepodařilo.

Součástí dohody Ředitelství silnic a dálnic s městem právě bylo zajištění vhodných pozemků pro stavbu kruhového objezdu a vykoupení a demolice domu stojícího mezi Saskou a Teplickou ulicí. Původní cena, kterou jeho majitel domu navrhoval městu, byla tři miliony. Majitel ale již od začátku avizoval, že se jedná o cenu k jednání. Nakonec kupní cena spadla o téměř třetinu a je nižší, než na kolik dům s pozemkem ocenily dva znalecké posudky. Město dům koupilo za 2,1 milionu korun. Koupi domu odhlasovali zastupitelé jednohlasně.

Někteří ale upozornili například na to, že se jedná o zajímavý historický dům.

„Chápu potřebu tento objekt vykoupit a z hlediska dopravního ho nějak zlikvidovat. Pokud k tomu dojde, tak se přimlouvám k tomu, aby to nebylo ukvapeně. Abychom ho nezbourali a pět let tam nebylo nic. Měl by být udělán architektonický průzkum a historický průzkum, je to velmi unikátní historický dům," má jasno zastupitel Milan Rosenkranc, civilním povoláním ředitel děčínského muzea.

V předválečných časech 
v tomto domě byla například kavárna nebo pekárna. V posledních desetiletích pak v přízemí fungovala trafika a v patře bar. Trafika ale již před lety skončila a jednou z podmínek pro koupi je, že na domě nebudou žádné nájemní vztahy.

Mnohem dříve ale v Děčíně vyroste ještě jeden kruhový objezd, tentokrát opravdu obřích rozměrů. Vznikne u fotbalového stadionu za děčínským hlavním vlakovým nádražím v rámci stavby Vilsnické spojky, která by měla odvést dopravu z tovární čtvrti dále na Ústí nad Labem. Kromě velkého kruhového objezdu u LIDLU bude součástí Vilsnické spojky také estakáda, na kterou budou auta najíždět z Nového mostu.

Další velký kruhový objezd má Ředitelství silnic 
a dálnic v plánu postavit 
v Děčíně také na Benešovské ulici. Tomu ale podle informací Děčínského deníku již mělo propadnout stavební a územní povolení a bude potřeba absolvovat celé úřednické kolečko znovu.