Její dům a zahrada se proto vždycky rozzáří, což rozhodně přiláká pozornost lidí, kteří do Tkalcovské ulice na pokraji města zavítají.

„Dělám to již deset let. A rok od roku je to lepší, neustále totiž dokupuju další a další věci. A pokaždé to vypadá jinak," říká paní Harvanová, která upřímně přiznává, že Vánoce a vše s nimi spojené opravdu miluje.

Světelnou výzdobu rozsvítila letos poslední listopadový den; svítit bude minimálně do 6. ledna příštího roku. „Příprava mi trvala tři týdny, začala jsem 6. listopadu," říká.

„Dělám to sama, je to moje hobby. Jsem v důchodu, mám na to proto dostatek času." Na výzdobu je hrdá a je ráda, když se někdo přijde podívat. Ani jí nevadí, když někdo zvědavě nakukuje přes plot, zahrada je totiž také pozoruhodná: Jsou tady nafukovací sněhuláci, několik různých Santa Klausů, světýlka na živém plotu.

„Je to takové malé Las Vegas," říká s nadsázkou další benešovská obyvatelka Ludmila Šumová. Světelnou výzdobu si mohou lidé prohlédnout od půl páté do 9 hodin večer, kdy jsou světla zapnutá.