Secesnímu domu chybí již střecha a vrchní patro. Demoliční četa pomalu postupuje k nižším podlažím. Kvůli bezpečnosti je uzavřený chodník, který vede pod domem.

„Na provedení demolice má firma podle smlouvy padesát dnů od převzetí staveniště," uvedla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Původně měl na místě domu vyrůst kruhový objezd, plány na jeho vybudování ale velmi záhy padly kvůli nedostatku místa na jeho vybudování.

Nově by tak zde měla vyrůst běžná křižovatka, do které ale bude výrazně lépe vidět než do té stávající. Atypický dům ve tvaru písmene V totiž překáží ve výhledu řidičům jedoucím od Bělé a křižovatka tak patří mezi ty méně přehledné.

Zdroj: DENÍK/Alexandr Vanžura
Ovčí můstek v Děčíně je pro dopravu uzavřen, přesto se tu ve všední dny nepracuje.
Mostek je měsíc zavřený. A stále se na něm nic neděje

Do vlastnictví města se dům dostal loni na jaře. Děčín jej kupoval již s tím, že jej nechá zbořit, aby zde mohl Ústecký kraj, případně Ředitelství silnic a dálnic, vybudovat přehlednou křižovatku. Nákup domu a jeho následná demolice se ale nelíbila řadě lidí.

„Chápu potřebu tento objekt vykoupit a z hlediska dopravního ho nějak zlikvidovat. Pokud k tomu dojde, tak se přimlouvám k tomu, aby to nebylo ukvapeně. Abychom ho nezbourali a pět let tam nebylo nic. Měl by být udělán architektonický průzkum a historický průzkum, je to velmi unikátní historický dům," říkal loni před koupí domu Milan Rosenkranc, civilním povoláním ředitel děčínského muzea.

Muzeu se nakonec podařilo pořídit fotografie domu v jeho poslední podobě. Bude tak alespoň zachován na fotografiích. Snést dolů ozdobné secesní štuky se ale již nepodařilo.