První rekonstrukcí prošel přejezd v klesání nad Markvarticemi loni na podzim. Po jeho otevření si ale řidiči začali na přejezd stěžovat, podle některých připomínal spíše skokanský můstek. I to byl jeden z důvodů, proč se Správa železniční dopravní cesty pustila po několika měsících do další opravy.

Původně měl být přejezd na frekventované silnici spojující Děčín a Šluknovsko uzavřený dva dny, nakonec se uzavírka kvůli neočekávaným komplikacím o den protáhla.

Ale ani další oprava všechny problémy neodstranila. Jak se přesvědčili redaktoři Deníku, stále je těsně za přejezdem směrem na Markvartice nepříjemný hup, který umí auta rozhoupat. A to i tehdy, pokud se na přejezd vjíždí nejvyšší povolenou rychlostí. Tedy třicet kilometrů za hodinu 
v případě, kdy nesvítí přerušované bílé světlo.

Například ve směru na Markvartice někteří řidiči na přejezdu kličkují, aby se vyhnuli největší nerovnosti. Na ty je předem upozorňují dopravní značky.

Na stav přejezdu si tak i po rekonstrukci stěžují řidiči na sociálních sítích. Od oprav si totiž slibovali návrat k původnímu stavu, kdy patřil markvartický přejezd k nejlepším na Děčínsku, přejíždělo se přes něj hladce.

„Tak stále je to na prd, slušně řečeno," napsal na facebooku jeden z řidičů.

„Nevím, jak je to cestou zpět na Markvartice, ale ano, je to na prd," přidává se další řidička.

Na přejezdech si řidiči stěžují i jinde, například v Krásné Lípě. I tam mají s jeho projetím problémy.