„To je neuvěřitelné, jak se tam dostal. Ještě před chvílí stál na střeše toho auta, teď už je v sanitce," komentoval nehodu krátce po půl jedenácté dopoledne chodec na cyklostezce vedoucí podél Labe.

Ke kuriózní nehodě se šťastným koncem došlo na rovném a přehledném úseku silnice spojující Děčín 
a Ústí nad Labem po pravém břehu.

Osmadvacetiletý řidič může mluvit o velkém štěstí. Když jel směrem od Ústí nad Labem, přejížděl jiné auto, přičemž se dostal do smyku, přeletěl cyklostezku, po které v tu chvíli naštěstí nikdo nešel – a ze stráně se zřítil i s autem do Labe. Jen těsně přitom minul vzrostlý strom.

close Muže ze střechy auta zachránili hasiči. zoom_in Přestože s ním auto sletělo 
z prudké stráně, nepřevrhlo se na střechu. Místo toho skončilo v řece kousek od břehu.
Když na místo přijeli záchranáři, muž stál na střeše auta a čekal na něj. Hasiči ho pomocí člunu přepravili na břeh a předali zdravotníkům.

„Muž byl převezen do děčínské nemocnice bez patrných zranění, ale se znaky počínajícího podchlazení," řekl Děčínskému deníku mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Prokop Voleník.

Ledová voda v Labi má totiž jen několik málo stupňů nad bodem mrazu. V případě pádu do takto studené vody je lidský život ve velkém ohrožení, stačil by totiž poměrně krátký čas k tomu, aby kvůli podchlazení upadl do bezvědomí.

Příčinou nehody byla s největší pravděpodobností příliš vysoká rychlost při předjíždění jiného auta a následné nezvládnutí řízení. Ráno totiž padl sníh a silnice byla kluzká.

„Na místě byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla u řidiče negativní," doplnila policejní mluvčí Pavla Kofrová.
Po záchraně řidiče z havarovaného auta došlo také na vytažení auta. S tím hasičům pomáhal jeřáb. Z vody pomáhali hasiči ve člunu. Ti se také postarali o preventivní položení sorpčních hadů.

„Ke znečištění řeky nedošlo," řekl na místě nehody Jiří Mach z Povodí Labe.