„Termín pro provedení rekonstrukce byl šibeniční. Jsem rád, že jsme to ve spolupráci s dodavateli stihli. Na této straně stadionu chyběla vzduchotechnika, nebyla tady okna, klima šaten bylo strašné," říká manažer klubu Jan Havlíček.

Pět milionů korun uvolnilo na rekonstrukci šaten Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Dotace ale přišla na „poslední chvíli" – hotovo muselo být do konce roku 2016. Na stadionu se proto pracovalo také přes Vánoce.

„Byla to ukázka toho, že když se chce a když je šibeniční termín, že se některé věci dají stihnout, protože já jsem se opravdu bála, že se to nestihne, neustále se měnily termíny," přiznala při předávání šaten děčínská primátorka Marie Blažková, která ocenila, že se na zimním stadionu pracovalo na rekonstrukci i během vánočních svátků.

„My jsme zase řadu úředníků vytáhli z dovolených mezi svátky, protože jsme potřebovali jejich souhlasné stanovisko," dodal Jan Havlíček.

Právě město ze svého rozpočtu přispělo na rekonstrukci šaten částkou dva a čtvrt milionu korun.

„Doufám, že nám město bude nakloněno i do budoucna, zimní stadion potřebuje zrekonstruovat i řadu dalších věcí, něco už máme na papíře, jsou i projektové dokumentace," dodal předseda klubu Lukáš Vaníček.

Šatny nyní září novotou, laděné jsou do modro-bílé barvy. Rekonstrukce se dočkalo také zázemí pro personál stadionu, hráči mají k dispozici také nové sprchy a toalety.