Jedna část chodníku je totiž vyhrazena pouze cyklistům – chodci na něj nesmějí.

V praxi to ale vypadá jinak. Chodci totiž značku ignorují a motají se tak cyklistům do cesty. A cyklisté si na chodce, kteří dopravní značení nerespektují, v poslední době často stěžují a žádají strážníky, aby na místě dohlíželi.

„Chodí tu mimo jiné i maminky s kočárky, čímž vznikají nebezpečné situace. K řadě kolizí, které naštěstí neskončily nijak závažně, už v tomto úseku došlo. Upozorňují na to i majitelé blízké restaurace," říká ředitel děčínských strážníků Marcel Horák.

Strážníci neukázněným chodcům v těchto dnech zatím pouze domlouvají, byť by je mohli i pokutovat. A taková pokuta by mohla bolet – strážníci totiž mohou udělit pokutu až do výše 2 000 korun.

„Nechceme ale nikoho pokutovat za každou cenu, strážníci všechny upozorňují a nějaký čas tomu tak zůstane. Cílem není vypisovat pokutové bloky, ale přispět k zajištění bezpečnosti," upozorňuje Horák.

Podle něj je navíc nutné chodce upozornit na to, že pokud za současné situace dojde v této části cyklostezky při kolizi cyklisty s chodcem 
k zranění, bude značná část odpovědnosti na straně chodce.

Chodci mohou nyní využívat pro přechod Tyršova mostu pouze chodník, který má blíže k děčínskému zámku. Chodník na druhé straně je určen pouze pro cyklisty; přes Děčín totiž prochází cyklostezka.

Problém je v tom, že chodci, kteří toto pravidlo dodržují, musí chtě nechtě přecházet přes silnici, což se některým z nich nelíbí.

„Silnice je hodně frekventovaná, přes tento přechod musí chodit i děti, které chodí do škol v Děčíně. Troufnu si tvrdit, že přes most přejede méně cyklistů, než projde chodců. Jen doufám, že nedojde na přechodu pro chodce
k žádné dopravní nehodě," napsala do redakce Jana Stupková z Horního Žlebu.

„Cyklistů přes Tyršův most jezdí opravdu hodně a třeba situace, kdy kolem cyklisty projíždí v obou směrech autobus nebo náklaďák, jsou nebezpečné extrémně. S počátkem cyklistické sezóny se bude cyklistů na mostě pohybovat více. Naprostým základem je ale obyčejná lidská slušnost 
a selský rozum. Pokud se budou lidé chovat slušně, budou dodržovat předpisy a budou 
k sobě ohleduplní, tak si myslím, že rizika budou minimální. V ideálním případě, pokud by byli lidé více ohleduplní, bychom ani nepotřebovali komplikované dopravní značení," říká Marcel Horák.

Ten také začal spolu s děčínským magistrátem hledat řešení. Samo město ale nic dělat nemůže, do cyklostezky může totiž zasáhnout pouze investor, což je v tomto případě Ústecký kraj, který projekt realizoval z prostředků EU. 
Podle zatím neoficiálního vyjádření kraje bude změna trochu komplikovanější. Nelze totiž vyměnit jen jednu značku, ale celý systém značení 
v daném úseku.

„Rádi bychom změnili dopravní značení, aby tam, kde vede cyklostezka, mohli chodit i chodci. Musela by tam ale přibýt tabulka, žádající cyklisty, aby sesedli z kola a přes most ho převedli. Nemyslím, že by to pro cyklisty byl nějaký zásadní problém vést kolo pár desítek metrů přes most, to rozhodně nikoho nezdrží. Ovšem ideální řešení, kterým bychom se zavděčili jak cyklistům, tak chodcům, obávám se, v tuto chvíli neexistuje," říká děčínská primátorka Marie Blažková s tím, že město už žádost na změnu odeslalo.

Pokud bude se změnou hejtmanství souhlasit, strážníci budou v kontrolách na Tyršově mostě pokračovat. Tentokrát se ale nebudou zaměřovat na chodce, ale na cyklisty.

„Samozřejmě pořád platí, že cílem strážníků bude na novou povinnost upozorňovat," dodal Horák.