Jedna z největších akcí se konala v Děčíně pod zámkem, kde v 18 hodin zapálila připravenou vatru primátorka města Marie Blažková. Kromě ohně tu byl připraven program především pro rodiny: Děti mohly jezdit na koni, zaskákat si na nafukovacím hradu, svést se na kolotoči či si zasoutěžit.

Nechyběl ani hudební doprovod a občerstvení. 

Vůbec poprvé se čarodějnice slétly také do děčínské zoo. Novinku v kalendáři akcí si nenechala ujít přibližně stovka návštěvníků. Příchozí čekala oslava posledního dubnového dne ve stylu Filipojakubské noci, při které nechyběl tradiční táborák, opékání buřtů, kytara nebo čarodějnické lektvary z dílny studentů SŠŘaS Ruská.

Tahákem programu byl profesionální kouzelník a iluzionista Tom Jasper, který přítomné seznámil s tzv. Close-up Magic - kouzelnickou show, která se odehrává v těsné blízkosti přihlížejících diváků, čímž je pro všechny mnohem silnější. Kouzlilo se ale i při soutěžích. Na Copperfielda si zahrály nejen děti, ale i dospěláci. O vítězích rozhodla čarodějnická porota. Ta hodnotila i originalitu čarodějnických přibližovadel.

Již o den dříve, ve středu, se čarodějnice pálily také v Březinách, a to na zahradě místního Domu dětí a mládeže.