Malý osmimetrový autobus poprvé vyjel do ulic Děčína 
v pondělí ráno. Mezi autobusovým nádražím a stanicí 
v Myslbekově ulici bude v pravidelných intervalech jezdit až do 3. srpna, a to každý pracovní den od 8 do 14 hodin.

„Dopravní podnik města Děčína se dohodl na zkušebním provozu jednoho elektrobusu – EBN 8 od společnosti SOR pro městský provoz. Elektrobus SOR EBN 8 je dvoudveřový autobus, který má kapacitu 16 míst k sezení 
a 35 k stání s jedním bezbariérovým prostorem pro přepravu invalidního vozíku nebo dětského kočárku," popisuje mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

„Chová se to jako úplně normální autobus. Jen nemá běžný motor, nemá převodovku. Přímo z elektromotoru totiž vede kardan," vysvětlil řidič Ladislav Pešťák krátce před tím, než od autobusového nádraží vyrazil na další okruh.

V pondělí dopoledne příliš velký zájem o svezení z nádraží nejprve nebyl, v opačném směru už se autobus poměrně slušně zaplnil. Lidé ale měli ze zvyku připravené průkazky nebo drobné na jízdenku.

„Dneska peníze nepotřebujete, tenhle autobus jezdí zadarmo," vysvětloval proto řidič nastupujícím cestujícím. Podle jeho zkušeností stačí, aby nastoupil první cestující 
a záhy se přidávají i další.

Přestože autobus jezdí na elektrický pohon, nejedná se
o žádného lenocha. Je schopen jet až 80 kilometrů v hodině, sílu mu dodává motor o výkonu 120 kilowattů.

V městském provozu by měl autobus urazit 150 až 180 kilometrů, s vyšším dojezdem pomáhá systém rekuperace. Při tom se vrací část energie zpět do baterií, například při jízdě 
z kopce nebo při brzdění.

Přesto i tento autobus používá při svém provozu naftu. Ta je nezbytná pro vytápění elektročlánků v chladném počasí. To umožňuje jejich rychlejší použití a zvyšuje jejich kapacitu. Naopak v teplých dnech, jako jsou nyní, je potřeba články baterií chladit.

Velkou výhodou elektrobusů jsou hlavně prakticky nulové exhalace a velmi levný provoz, jeden ujetý kilometr vyjde na přibližně čtyři až pět korun. Naopak nevýhodou je cena. Malý osmimetrový autobus, který je vybavený elektromechanickou plošinou pro najíždění vozíčkářů, vyjde na devět milionů korun, klasický dvanáctimetrový autobus přitom stojí necelé čtyři miliony a pojme mnohonásobně více cestujících.

„Chtěli jsme si elektrobus otestovat, protože v tom vidíme velkou budoucnost. Navíc na elektromobilitu jsou poskytovány dotace z resortu životního prostředí," říká náměstek ředitele dopravního podniku Jiří Kasl.

Zda si dopravní podnik nakonec nějaký elektrobus pořídí, zatím není jasné. Ale již na podzim se mohou cestující těšit na další testovací jízdy elektrobusu. Tentokrát půjde o autobus běžných rozměrů, jaké využívá dopravní podnik v městské autobusové dopravě. Nebude se ale jednat o autobus na podvozku firmy SOR, ale polské firmy Solaris.

„Ten bychom chtěli vyzkoušet v naprosto běžném provozu, tedy na více linkách," dodává Kasl.

Děčín je totiž oproti některým jiným městům specifický svým kopcovitým terénem, který klade velké nároky na výkon autobusů. A v případě elektrobusů také na jejich baterie.