Malému náklaďáku se nejprve propadlo jedno kolo, později do díry zapadl až téměř po čelní sklo. Celou jeho váhu pak držely kabely, které v těchto místech vedou. Pokud by jej neudržely, propadl by se mnohem hlouběji. „Ráno jsem tudy procházela a nikde nebyla ani prasklinka. Pak jsem slyšela ránu a viděla propadlé auto,“ řekla žena bydlící v paneláku stojícím hned vedle propadlé silnice.

„Růžovou ulici jsme v okolí kaverny z bezpečnostních důvodů uzavřeli. Využít je možné pouze parkoviště u křižovatky se Zelenou ulicí, projet skrz Růžovou nelze,“ uvedl mluvčí děčínského magistrátu Luděk Stínil.

Za velkou mnohakubíkovou kavernou budou zřejmě prudké deště posledních dní. S přívalovými srážkami se totiž Děčín potýkal tento týden dvakrát. Po středečním dešti hasiči právě v Růžové ulici museli z jednoho domu vyčerpávat vodu. Její nápor pravděpodobně nevydržela kanalizace, která se propadla a voda vymlela pod povrchem velkou díru.

V Děčíně to není první případ, kdy se auto propadlo do kaverny. Před lety skončilo v hluboké díře osobní auto v Horské ulici nedaleko křižovatky s Riegrovou.