Lidé se v hojném počtu sešli v atriu Lípa Resortu u Lavičky Václava Havla, kde proběhl vzpomínkový akt. Za svitu svíček symbolicky v barvách trikolory jej slovem uvedl komentátor Martin Schulz.

"Na rovinu - snad nikdy v moderní době se Česku nevedlo tak dobře, jako nyní. To říkají ekonomové. A stejně na rovinu: snad nikdy v moderních dějinách je to Česku tak málo platné k tomu, aby bylo plné občanů spokojených nejen s vlastní, ale též s politickou i celospolečenskou situací," řekl doubický ex-starosta.

Ilustrační foto
V sobotu, ve svátek 17. listopadu, mohou velké obchody otevřít

Několikaminutovým projevem účastníkům setkání připomenul nejen osudný 17. listopad, ale nastínil také svůj názor na současnou politickou situaci.

"17. listopady 1939 a 1989 jsou v dějinách už neexistujícího Československa i nadále symboly odvážného vzepětí statečné menšiny proti totalitní zvůli. Doufejme, že tomu tak bude i nadále, i přes neúčast nejvyššího představitele země na připomínkových akcích," nebral si servítky Schulz.

Na místě vystoupil také Krásnolipský komorní sbor. Později se mohli zájemci přesunout do krásnolipského kulturního domu, kde proběhl koncert krásnolipských učitelů a jejich hostů. Zazněly skladby z klasické, populární a filmové hudby. Doprovodný program si nenechaly ujít desítky lidí.

Děčín Song 3 Tomáše Kettnera přilákal na Masarykovo náměstí několik stovek lidí.
Děčín song, běh, zpívání hymny. Děčínsko si připomene Listopad 1989