Je ale možné, že se na prostranství na Tyršově ulici dělníci opět vrátí. Revitalizované prostranství má totiž různé vady. S výsledkem nejsou spokojeni jak někteří lidé, tak i děčínský magistrát.

Zdálky vše svítí novotou. Na bližší pohled je ale vidět řada nedodělků, případně špatně odvedené práce. Na několika místech jsou popraskané betonové prvky, rez pod zbrusu novými lavičkami nebo chybějící spárovací písek mezi betonovými dlaždicemi. Na jiných místech pak jednotlivé prvky nelícují.

Firma SaM silnice a mosty Děčín, která revitalizaci provedla, se na dotaz Děčínského deníku 
k nedodělkům odmítla vyjádřit.
„Prostranství před Billou bylo zkolaudováno 
a nyní probíhají práce na dílčích nedodělcích a drobných opravách," říká děčínská primátorka Marie Blažková.

Na některých místech prostranství jsou například prohlubně a lidé se obávají, že se 
v nich bude hromadit voda.

„Jsem zvědavý na první déšť. My máme před domem schůdek, k nám voda nenateče. Ale jsem zvědavý, jak dopadnou obchody v okolí," má obavy z vody tekoucí z rozsáhlého prostranství jeden 
z obyvatel přilehlého panelového domu.

Obyvatelům Děčína se nelíbí také konečný vzhled celého prostranství. Podle řady diskutujících na facebooku Děčínského deníku totiž vypadá prostranství stejně jako v minulosti.

„Když bych tamtudy dlouho neprocházela, tak bych ani nevěřila, ze se tam něco dělalo… Možná lepší dlažba, ale to je asi tak vše," napsala do diskuze například Petra Sarooch Adámková.

„Velké zklamání. Za ty miliony jsem čekala něco hezkého, a ne tu šedivou opičárnu… To mohli rovnou nechat tu hrůzu, co tam byla předtím. 
A ještě by ušetřili," přidává se Monča Vorlíček.

S podobou prostranství nejsou spokojeni ani na magistrátu. Příliš možností, jak celý projekt změnit, ale už nemají.

„Někteří z nás vnímají nedostatky v celkovém vzhledu prostranství, a proto se ještě budeme tímto projektem zabývat. Byť nějaké zásadnější změny bohužel není možné provézt. Rekonstrukce prostranství je totiž součástí projektů IPRM – zóna centrum 
a byla schvalována již v prosinci 2013, nyní podobu nelze radikálně změnit," vysvětluje Marie Blažková.

Velkou kritiku schytává také nová zastávka. Ta je sice prostorná a zastřešená, ale lidé si stěžují na nevhodně umístěné lavičky nebo na to, že pod její střechou pravidelně sedí holubi. Lidem schovávajícím se před deštěm pak hrozí úplně jiné nebezpečí, a to od holubů.

Řadu diskutujících na sociálních sítích udivila i výška zastávky – s trochou nadsázky by podle nich mohla fungovat jako kryté stání pro autobusy.

Na revitalizaci této části Tyršovy ulice totiž nebyla vyhlášena architektonická soutěž. Pokud by ji město vyhlásilo, velmi pravděpodobně by se mu sešlo několik jiných návrhů. Takovou soutěž Děčín například pořádal při záměru revitalizace historické části Podmokel. V případě Tyršovy ulice ale radnici tlačil čas vzhledem ke způsobu financování – na revitalizaci totiž získali dotaci ve výši 7,5 milionu korun. Ze své kasy pak město muselo doplatit 1,5 milionů korun.

PSALI JSME: HLASUJTE, FOTO: Tyršova ulice v Děčíně prošla obnovou. Jak se vám teď líbí?…ZDE…