Aby toho nebylo málo, tak kolem velké vrby si v Labi pokuřoval z fajfky vodník.

„Nabírali jsme tam materiál ke klipu na naší pecku Vykoupej bábu," potvrdil zpěvák Petr Bydžovský.

Právě on měl na hlavě zelený klobouk s pentličkami 
a urovnával si u vrby své sítě a hrnečky s dušičkami. To se pochopitelně setkalo s velkým zájmem kolemjdoucích a projíždějících cyklistů.

„Hodně lidí si nás fotilo, některé děti se neostýchaly 
a přišly se zeptat, co tam natáčíme za pohádku," dodal 
s úsměvem učitel hudební výchovy na základní škole ve Velkém Šenově.

O pohádku prý ale nepůjde. Kdo zná písničky této severočeské kapely, ví, že to je rockový nářez a písnička Vykoupej bábu není výjimkou. Právě ústřední popěvek skladby se stal inspirací ke vzniku videoklipu. Nebude se ale topit žádná důchodkyně, ovšem pětadvacetiletá potetovaná blondýnka Veronika z Ústí nad Labem.

„Před několika lety jsem navštívila koncert Toxic People v Music pubu na zimním stadionu a moc se mi jejich hudba líbila, proto jsem neváhala a kvůli nim do té vany skočila," prozradila Veronika. Prý byla voda v Labi poměrně čistá i teplá. „Ovšem po hodině natáčení jsem se už klepala a měla husí kůži."

Podle zpěváka „Býdži" chtěla kapela udělat klip 
s nadsázkou a vtipem, proto hlavní roli ve „vykoupání báby" nakonec dostal vodník.

„Byl to nápad Vladimíra Cettla, který scénář vymýšlel a na natáčení klipu dohlížel," uvedl jméno známého ústeckého fotografa automobilových a leteckých vraků.

„Na začátku bylo slovo, lépe řečeno dvě – vykoupej bábu – a z toho se to mělo a chtělo upéci. Věděli jsme, že výraznou tváří klipu bude dlouholetá fanynka kapely, roztomilá „potetovaná Barbie" Veronika. Chvilku jsme se trápili, co by se tam vlastně mělo dít, jestli nám ta „bába" v klipu zmokne, nebo jí polejeme, nebo jí rovnou utopíme a proč, za co," vyprávěl dvaačtyřicetiletý pracovník ústeckého muzea, jak vznikl scénář. Když už tvůrcům prý začalo „téct do bot", zjevil se jim z čista jasna nápad s vodníkem.

„Nejdřív to znělo absurdně, ale říkal jsem si, že by byla sranda do této písně volnou formou obtisknout dějovou zápletku z jiného všeobecně provařeného songu – Holka modrooká, nesedávej u potoka. A že od vodníka bude mít výkřik „Vykoupej bábu" zcela jiné grády než od pouhého človíčka."

Cettl přišel i s dalším nápadem. Postavit do vyschlého koryta Labe bicí soupravu tak, aby vypadala, že stojí přímo na hladině.

„Chtěli jsme využít rekordně nízkého stavu řeky a klipem ho i zdokumentovat. Vše jsme plánovali v neděli, ale pak přišly silné deště a čtvrteční natáčení nám komplikovalo asi metrové zvýšení hladiny," popsal problémy kolem vzniku videa milovník žluté barvy.

V den natáčení se ale zase vše obrátilo. Když prý v 8 ráno začali stavět podpěrné cihlové sloupy pod černou desku, na kterou později postavili bubny, mělo Labe 220 centimetrů. Jenže o hodinu déle už jen 190. „A my museli přesunout bicí dále ke středu řeky," dodal zajímavou skutečnost.

S nástrahami počasí se musel vypořádat i kameraman David Surý.

„Během dne se měnilo slunečno s polojasnem, ale jinak vše probíhalo podle plánu. Za osm hodin jsme měli natočeno," dodal Surý, který například získal za svůj cestopis Nicaraqua stříbrnou medaili na přehlídce filmů v Ústí nad Orlicí.

Premiéru by měl mít nový klip Toxic People začátkem října.