Jako tradičně měli motorkáři svůj základní tábor v Doubici v hotelu JEF, do regionu pak vyrazili na dvě spanilé jízdy. V sobotu je lidé mohli vidět například v Rumburku nebo v Krásné Lípě. O den později se pak vydali na trasu cyklistického závodu Tour de Zeleňák, který se koná v sobotu 2. září.

Na sraz dorazilo také Národní technické muzeum, které vlastní stroj Čechie-Böhmerland 600, cestovní model z roku 1930, který se dochoval pouze ve dvou kusech.

„Národní technické muzeum vlastní ve svých sbírkách hned dva tyto vyhledávané klenoty. S jedním z nich se muzeum aktivně zúčastní i letošního ročníku srazu. Pro jubilejní 25. ročník jsme připravili stroj Čechie-Böhmerland 600, cestovní model z roku 1930. Tento vzácný motocykl, který je součástí sbírek muzea již od roku 1964, byl v restaurátorských dílnách NTM uveden do provozuschopného stavu a máme tak možnost předvádět ho v chodu. Dle dostupných informací existuje stejný model pouze ve dvou kusech. Stroj ze sbírek Národního technického muzea je však jediný, který i po více než 80 letech stále jezdí,“ popsal účast muzea na srazu Arnošt Nezmeškal, ředitel Muzea dopravy NTM.