V Jiříkově u Rumburku se srazil osobní vůz s multikárou, v České Kamenici v Žižkově ulici do sebe narazila dvě osobní auta a v Boleticích sjelo auto do příkopu. Ke střetu dvou osobních aut došlo ve Vilémově. Bouralo se i přímo v Děčíně, v ulici Horská došlo ke kolizi tří aut a silnice je stále neprůjezdná. Po prudkém neprotaženém kopci totiž auta nemohou bezpečně sjíždět. Horskou ulici přitom velmi často využívají sanitky při cestě z nemocnice na základnu.

Na místě zasahovala také sanitka záchranné služby, která odvezla zraněného muže se zlomeninou nohy do nemocnice. Podle informací Deníku se muž zranil při pádu na zasněženém chodníku nebo silnici. Lidí, kteří v příkré ulici upadli, bylo přitom více.

Uzavřená byla také silnice mezi Rumburkem a Šluknovem. U Valdeku u odbočky na Království se srazilo osobní auto s náklaďákem. Podle policejního serveru byla páteřní silnice Šluknovského výběžku uzavřena do 15.30 hodin, objížďka vede přes Království nebo Staré Křečany. 

Obyvatelé Děčína si na sociálních sítích stěžují na neprohrnuté ulice a chodníky. A to nejen ty boční, silničáři měli problémy i s udržením sjízdnosti silnic první třídy.

"Technické služby Děčín mají od rána nasazenou v terénu veškerou techniku. Prioritou je udržovat především jedničkové komunikace, například kvůli průjezdu autobusů. Vzhledem k tomu, že sníh padá v Děčíně prakticky celý den, projíždějí sypače v podstatě především tyto jedničkové komunikace. Navíc je třeba si uvědomit, že ne všechny komunikace v Děčíně udržují technické služby, některé silnice spadají pod krajskou Správu a údržbu silnic," řekl mluvčí děčínského magistrátu Luděk Stínil.

Údržba silnic a chodníků se řídí plánem zimní údržby, který rozděluje silnice i chodníky do třech pořadí podle významnosti. V prvním pořadí, na které musí sypače vyjet do půl hodiny od začátku zhoršené sjízdnosti, je v Děčíně více než 25 kilometrů silnic. Silnice zařazené do druhého pořadí musí být sjízdné do dvanácti hodin od skončení sněžení, při neustálém sněžení se zajišťuje sjízdnost těchto silnic teprvé poté, co silničáři zvládnou první pořadí. Do této kategorie patří více než 37 kilometrů děčínských silnic. Nejvíce silnic je ve třetím pořadí, 97 kilometrů. Podobně rozdělené jsou pak i chodníky. O údržbu se v Děčíně starají tři velké a šest malých sypačů s radlicí. Ty se starají dohromady o 160 kilometrů silnic a 75 kilometrů chodníků.

K nehodě, kam spěchali záchranáři, došlo krátce před šestou ranní u Postoloprt na D7. Vozidlo údržby se tu srazilo s osobním autem. „Řidič sjel mimo vozovku a převrátil se na střechu. Utrpěl lehká zranění,“ popsala mluvčí krajské policie Alena Bartošová. Alkohol u obou řidičů policie vyloučila.

Dopravní situace ale není podle policie kvůli sněhu příliš komplikovaná. „Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností,“ potvrzuje Alena Bartošová.

Závažnější problémy se vyskytly ráno také na silnici číslo 7 u Hory Svatého Šebestiána na Chomutovsku.

„Problémy měli řidiči kamionů, kteří uvízli. Silnice je ale už také sjízdná,“ doplňuje Bartošová. S vyjetím zledovatělé silnice měl problémy i nákladní vůz u obce Úštěk, kterému cestu musel upravit sypač.