Muž se rozhodl skočit z Pastýřské stěny v místech, kde končí jištěná horolezecká cesta via ferrata. Při svém pokusu o sebevraždu tak mohl někoho vážně zranit nebo i zabít. Naštěstí se tak nestalo. Ale právě jeden z lezců na oblíbené via ferratě zavolal přibližně v půl čtvrté odpoledne záchranáře. Podle svědků z nedalekého baru totiž slyšel, jak něco spadlo do křoví přibližně patnáct metrů nad Labským nábřežím.

Jako první dorazili na místo neštěstí hasiči, jen o několik vteřin později přiletěl vrtulník letecké záchranné služby z Ústí nad Labem. Z něj se po složitém manévru v blízkosti téměř kolmé skalní stěny spustil lékař. Muži ale již pomoci nedokázal.

„Muž bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedl mluvčí krajské záchranky Pavel Šebesta.

Záchranáři slanili s mužem na nosítkách dolu na start ferraty. Jejich zásahu přihlížely desítky lidí, policisté mezitím na Labském nábřeží řídili dopravu, která byla svedena do jednoho pruhu. Záchranářský vrtulník čekal za řekou na nábřeží - do Ústí ale odletěl prázdný.

Krátce po neštěstí se objevily na sociálních sítí spekulace, že se jednalo o horolezce lezoucího po ferratě, který nedodržel bezpečnostní předpisy. To ale vyloučil záznam kamerového systému, na kterém je vidět sebevražedný skok.

Dlouhé roky se podobné tragické události Pastýřské stěně vyhýbaly. A to přesto, že ji od hladiny Labe dělí přibližně 130 metrů, ke dvorům domů stojících na nábřeží téměř stovka metrů.

Například v roce 2010 nalezl náhodný chodec pod skalami tělo dvacetileté dívky.

Další podobný případ se pak stal předloni v druhé polovině července, kdy se rozhodl ukončit svůj život skokem 
z Pastýřské stěny teprve sedmnáctiletý mladík. Ten sice po dopadu pod skálu ještě žil, zbrzdili jej náletové stromy, cestu vrtulníkem do ústecké nemocnice již ale nepřežil. 
A to i přesto, že jej lékaři oživovali dlouhé minuty v parku pod zámkem, kam jej přenesl vrtulník.

Loni v červnu se pak rozhodl ukončit svůj život skokem z Pastýřské stěny třicetiletý muž.