Spokojenost zvířat v zoo není rumburským dětem lhostejný již dvacet let. Tak dlouho totiž trvá akce s názvem Koruna pro zoo, jejímž výsledkem je právě zmíněná částka v úvodu článku. Vyhlašuje ji pravidelně Dům dětí a mládeže Rumburk a každoročně oslovuje školy a školky po celém Rumburku.

„Letos se do sbírání korunek pro zoo zapojilo celkem sedm škol. Tři základní a čtyři mateřské. Pět set šedesát čtyři dětí mezi sebou vybralo částku přesahující deset tisíc korun," spočítala Stanislava Hackerová z DDM Rumburk, která se každoročně stará o zdárný průběh akce.

Slavnostní předávání peněz a setkání s dětmi si samozřejmě nenechali ujít ani pracovníci zoo, kteří společně s pracovnicí DDM Rumburk poctivě navštívili všechny školy a děti za jejich obrovskou snahu odměnili setkáním se živými zvířaty a povídáním o práci v zoo. Děti měly možnost se dozvědět více o práci tiskové mluvčí zoo, ale také chovatelky zvířat z Expozice Rajské ostrovy. Příjemnou tečkou na závěr pak bylo hlazení agamy vousaté, želvy hvězdnaté a třímetrového hroznýše královského. Zoo Děčín velmi děkuje všem dětem, které ze svého kapesného přispěly na medvědí chlupáče, a také Domu dětí a mládeže Rumburk za dlouholetou podporu a chuť k organizaci této prospěšné akce.  

Autor: Alena Houšková