Nová výrobní hala, která nabídne téměř patnáct nových pracovních míst, vznikala od října loňského roku. Hrubá stavba byla dokončena letos na jaře, v posledních měsících pak probíhaly dokončovací práce.

Pro Děčín, který dlouhodobě sužuje vysoká nezaměstnanost, je vznik nových pracovních míst dobrou zprávou. Právě volná pracovní místa na Děčínsku chybějí.

Plány do budoucna

Společnost WEFA Bohemia vyrábí lisovací nástroje pro lisování hliníkových profilů, trubek a tyčí.

Svými výrobky pokrývá kromě České republiky i řadu evropských zemí jako je Polsko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Slovensko nebo Maďarsko.

„Naši zákazníci staví nové lisy a rozšiřují výrobní kapacity. Stupňují také požadavky nejen na kvalitu nástrojů, kvalitu povrchu, produktivitu lisování, ale i na složitost 
a přesnost profilů. V posledních dvou letech jsme kapacitně velmi vytíženi. Z tohoto důvodu jsme došli k rozhodnutí investovat do stavby nové výrobní haly," popisuje plány do budoucna  jednatel děčínské WEFY pan Vratislav Kern a dodává: „Dále máme 
v plánu investovat do dvou nových robotizovaných pracovišť. První bude pro CNC vertikální soustruh a tři CNC pětiosé frézy, druhé pro elektroerozivní obrábění."

Pro Děčín to znamená nová pracovní místa.

„Určitě budeme přijímat další programátory, konstruktéry nebo techniky, kteří budou výrobu zajišťovat. Měli bychom se rozrůst na 65 až 70 lidí. Přijímali jsme již letos," dodává jednatel společnosti s tím, že na náboru nových lidí chce i nadále spolupracovat s úřadem práce 
a s personálními agenturami. WEFA podle něj potřebuje především lidi kvalifikované, z oboru strojírenství.

„Počítáme s tím, že se náš obrat díky vysoké poptávce po našich nástrojích  zvýší do tří let až o 40 procent," dodává Kern.

Hala za 20 milionů

Stavba výrobní haly vyšla na 20 milionů korun. Za 2,5 milionu korun vzniklo parkoviště pro osobní automobily.

Firma také rozšířila kancelářské prostory za 1,5 milionu a do technologie se jenom v letošním roce investovalo dalších 13,5 milionu. Veškeré investice firma financuje 
z vlastních zdrojů, bez úvěrů 
a bez dotací.

Právě na tento víkend pozvala společnost WEFA Bohemia do sídla firmy v Děčíně své zákazníky, hlavní dodavatele a zástupce města. Jako součást oslav připravila pro pozvané také dvoudenní program na Zámku Děčín.

„Vše začne prohlídkou celé firmy, společně s novou výrobní halou a kompletní technologií. Pro hosty je také připravena slavnostní večeře na děčínském zámku včetně doprovodného historického programu s ohňostrojem. Na druhý den je pro naše zákazníky naplánován zajímavý technický seminář zaměřený na problematiku v našem oboru," uvedla Johana Krupičková, která je pověřena přípravou celé akce.

Děčínská WEFA patří mezi stabilní firmy na Děčínsku 
a mezi vyhledávaného zaměstnavatele. Nejen mzdové podmínky, ale i pracovní nároky na zaměstnance jsou zde výrazně vyšší než v jiných firmách Ústeckého kraje.

Ke standardu zde patří pět týdnů dovolené nebo 13. a 14. plat.

Ve dnech 26. a 27. září 2014 slaví skupina WEFA 20. výročí existence své dceřiné společnosti WEFA Bohemia, spol. s r. o., v Děčíně v České republice. Skupina WEFA vyrábí již více než 40 let lisovací nástroje používané při extruzi hliníku. Je jedničkou na celosvětovém trhu a vlastníkem patentů na nástroje s CVD povlakem. Společnost WEFA Bohemia byla založena roku 1994 zakladatelem společnosti panem Bruno Maierem. 
V současnosti zaměstnává asi 55 pracovníků. Před dvaceti lety přitom začínala s pěti zaměstnanci. WEFA Group, pod kterou WEFA Bohemia spadá, má jednu společnost v Čechách, dvě v Německu, jednu ve Švýcarsku a jednu v USA.