Kupky posekané trávy byly ještě ve středu dopoledne rozmístěné prakticky po celém bynovském sídlišti. Jinde zase není tráva shrabaná vůbec, případně je rozházená po chodnících a silnici. Hlavním problémem je, že tráva začíná hnít, což krom zápachu také poškozuje nově rostoucí trávu.

„Ta tráva leží všude a už je to dost cítit. Do úterý tady stál kontejner, ze kterého cosi vytékalo. U nás v Nálepkové ulici už to ale naštěstí uklízí," popsal asi pětatřicetiletý muž, který byl ve středu dopoledne na procházce se svou dcerou ve chvíli, kdy na sídliště přijeli redaktoři Děčínského deníku.

Podobně nespokojených obyvatel jsme v Bynově potkali více.

V Bynově leží shnilá tráva po sekání.„Nechápu, čím to sekali. Tamhle zůstávají trsy trávy, jako kdyby neměli pořádný nářadí. Ještě než to posekali, tak se mi v trávě ztráceli psi, jak byla vysoká," zlobil se starší muž v ulici Na pěšině.

Ve středu sice svoz trávy 
v Bynově probíhal, na mnoha místech ale byla situace 
i nadále tristní.

„Magistrát nechal trávu přerůst. Navíc nám pak z města volali, že máme celý Bynov posekat za dva dny, což není možné, je tady 6,5 hektaru zeleně," řekl muž, který tu ve středu dopoledne organizoval sekání.

Sekání trávy v Děčíně má na starosti firma Marius Pedersen, která zakázku na údržbu zeleně získala ve výběrovém řízení. Na sekání si ale najímá další firmy. Firmu teď ale může nekvalitně provedená práce přijít poměrně draho. Děčínský magistrát totiž požaduje pokuty za špatně použitou techniku, pozdní posečení i špatný úklid. Pokuty se ve finále mohou vyšplhat na desítky tisíc korun.

A to není vše. Město požaduje peníze i za zničené pozemky.

„Uplatňujeme náhradu škody za poškozené pozemky, a to ve finanční výši jedné seče v městské části Bynov. Pokud dojde k uplatnění náhrady škody u statutárního města Děčín za poškození fasád domů, automobilů, ucpání kanalizací, bude tato náhrada uplatňována po zhotoviteli," uvedla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

„Je nám to enormně nepříjemné, Děčín je naším klíčovým klientem. Na část zakázky na údržbu zeleně máme zajištěné subdodavatele. To se týká také sekání trávy v Bynově. Okamžitě, jak jsme obdrželi reklamaci 
z magistrátu, jsme situaci řešili s naším subdodavatelem," vysvětluje obchodní ředitel Maria Pedersena Pavel Borůvka a připouští, že problémem mohlo být i nasazení nevhodné techniky.

Sekáči, se kterými redaktoři Deníku ve středu mluvili, ale říkají, že problematické byly především šibeniční termíny. A také to, že tráva už byla přerostlá, když konečně dostali pokyn začít sekat. Ve chvíli, kdy se měly trávníky sekat již podruhé, došlo na ně letos vůbec poprvé. Ostatně na to, že není posekaná tráva, si stěžovali lidé v Děčíně již před několika týdny – vysoká tráva vadila nejen bynovským, ale také lidem v Březinách.

Psali jsme: A kdy to posekáte? Lidem v Děčíně vadí vysoká
 tráva ve městě. Situace se lepší…ZDE…

Podle děčínského magistrátu může za zdržení v plánovaném sekání trávy přechod na novou smlouvu na údržbu zeleně, která vstoupila v platnost v květnu.

V Bynově leží shnilá tráva po sekání.„Dne 2. května proběhla schůzka s novým dodavatelem údržby zeleně, kde bylo dohodnuto, že z důvodu přechodu ze staré na novou smlouvu bude veškerá seč, která měla být ukončena 20. května, splněna do 10. června," vysvětlovala na konci května zpoždění mluvčí magistrátu Markéta Lakomá, kdy jsme na problémy se sekáním trávy poprvé upozornili.
Marius Pedersen chce nepříjemnou situaci ve městě rychle řešit.

„Nemáme čas týdny, musí se to vyřešit v řádu dnů. Je několik možných řešení. Především budeme i nadále jednat s naším subdodavatelem. A buď svou práci vylepší, nebo budeme muset 
v krajním případě sáhnout 
k jeho změně," nastiňuje možné řešení problémů Pavel Borůvka.

Magistrát rozdělil město do tří zón. Sekat by se tak mělo čtyřikrát až devětkrát do roka podle jednotlivých lokalit.

Nejčastěji se bude sekat tráva v obou centrech Děčína, do druhé skupiny pak patří například Staré Město, Boletice nebo Křešice. Do poslední zóny pak byly zařazeny třeba Březiny, Želenice nebo Bělá. Právě v Bělé jsou údajně také problémy 
s trávou, což lidé řeší na sociálních sítích.

Součástí péče o travnaté plochy je také hrabání listí 
a údržba hřbitovů. Celková rozloha zatravněných ploch, které jsou v péči města, je 79 hektarů. Na jejich péči je městem ročně vynakládáno více jak 15 milionů korun.