V pátek 1. prosince bylo připraveno dopoledne pro školky a školy, a to v podobě Pekelných dílniček plných vyrábění vánočních předmětů – svícnů, mýdel, tašek, perníčků a dalších. Zájem byl veliký a připravený čas dílniček byl rychle zcela obsazen.

Po obědě pak byly dílničky připraveny také pro veřejnost. Po celou dobu bylo k dispozici peklo s čerty a připravenou ukázkou běžného čertovského dne. Čas dílniček se pak zvolna přelil do času Mikulášské.

Před zahájením programu bylo připraveno pro čekající drobné vánoční občerstvení a omalovánky pro děti za doprovodu vánočních melodií.

Hlavní program připravilo divadlo VeTři na téma Ledové království, na jehož konci Olaf s Elsou za pomoci dětí a čertovského bubnu probudili čerty v pekle. Ti pak po své scénce pomohli s anděli dovést Mikuláše zdárně do DDM. Ten všem dětem přinesl dárečky.

Byl to těžký den, ale stál za to. Jak mi, pracovníci DDM Děčín, tak snad i návštěvníci, si připravený program báječně užili a těšíme se zase na další akci, například na Vánočních trzích škol na Husově náměstí ve čtvrtek 14. prosince.