Největší děčínské pálení čarodějnic se koná již řadu let na nábřeží pod zámkem. Již třetím rokem spojilo síly město a Koubasket, tedy charitativní projekt děčínského basketbalového kapitána Jakuba Houšky. Na děti čekal pohádkový les, na jehož závěru si mohly opéct za odměnu buřty. 

Svou velkou premiéru si při pálení čarodějnic zažili mladí děčínští basketbalisté. Ti se pod vedením Jakuba Houšky dostali až na celostátní finále své věkové kategorie, ve kterém skončili na šestém místě. V pondělí se pak vžili do postavení basketbalových hvězd. Čekala na ně totiž jejich první autogramiáda v životě a již při premiéře byla na jejich podpisy tlačenice. 

Již v pátek proběhlo na zahradě DDM Březiny tradiční pálení čarodejnic. Děti plnily na deseti stanovištích různé úkoly, například létaly na koštěti, skládaly puzzle čarodejnic, vytvořily si malou papírovou čarodejnici. Pro děti byly připraveny hry a přítomni byli také hasiči. Nechyběli poníci na kterých se děti mohly povozit. Malí kamarádi si mohli nechat namalovat na obličej pavouka či jiný obrázek. Všichni si pochutnali na výborných buřtech a užili si krásné čarodejnické slunečné odpoledne.