Nejtvrdší kritika míří na nové zábradlí u dolního parkoviště, které bylo dříve za poplatek. Nyní tu mohou řidiči parkovat zdarma, jsou tu nově nakreslené čáry a v prvním kole revitalizace tu také bylo vybudováno nové zábradlí.

To má však zjevné nedostatky, jeho upevnění na zdi totiž nesedí, místy se pod něj vejde i krabička cigaret.

„Je pravda, že se třeba pod to dávají matky, které to drží třeba ve vzduchu nad betonem, ale tohle je, pardon, cikánská práce, prasečí hnus," nebral si v diskuzi na sociální síti facebook servítky jeden z diskutujících, když si prohlédl fotografie zveřejněné jiným uživatelem. Na místě fotili také redaktoři Děčínského deníku.

Podle mluvčí děčínského magistrátu Markéty Lakomé ale práce v Březinách ještě nejsou hotové. Že by město stavbu převzalo, mluvčí odmítá.

„Je to ještě nepředaná stavba. Fotografie jsme předali technikovi s tím, že ve čtvrtek je kontrolní den a bude se to řešit," uvedla Markéta Lakomá s tím, že podrobnosti o dokončení stavby budou k dispozici po kontrolním dnu.

V současné době probíhá v Březinách druhá část revitalizace. Kvůli ní není možné sídlištěm projet ve všech směrech, velké parkoviště je částečně uzavřeno a není průjezdné z obou stran tak, jak tomu bylo, než začaly další práce.

Večer je proto problém v Březinách opět zaparkovat tak, jako tomu bylo ještě před revitalizací. Řidiči proto mnohdy parkují na trávě či na chodnících; někteří často stojí dokonce tak, že blokují odjezd jinému autu, což na místě několikrát řešila také městská policie.

Po dokončení revitalizace by se místní obyvatelé měli kromě opravených silnic a chodníků dočkat také nových míst k odpočinku a dětských hřišť. Na bezpečnost a pořádek pak budou dohlížet kamery napojené na městskou policii.