„Poskytujeme ambulantní i lůžkovou péči pro pacienty z Děčína a okolí v plném spektru neurologických onemocnění. Hospitalizujeme pacienty s cévní mozkovou příhodou. Léčíme klienty s bolestmi páteře, po operaci mozku, pacienty s epilepsií a dalšími poruchami nervové soustavy," uvedla primářka děčínského neurologického oddělení Iva Ondečková.

Výhodou nových lůžek je možnost mechanického polohování, které péči o pacienty znatelně usnadní. Obměna lůžek u ležících osob podstatně sníží rizika pádu a dalších komplikací, pramenících z připoutání pacienta na lůžko, a umožní lépe a efektivněji využívat dostupné ošetřovatelské a rehabilitační techniky.

Nové nemocniční postele, které nahradily ty několik desítek let staré, jsou poměrně drahé. Jedna postel s nočním stolkem vyjde na přibližně 40 tisíc korun a pochází od českého výrobce ze Slaného. Nákup lůžek pro děčínské neurologické oddělení podpořila Nadace ČEZ 230 tisíci korun v rámci grantového programu Podpora regionů, jenž je zaměřen na podporu veřejně prospěšných projektů.