„V lese jsme byli pět hodin a vyplatilo se,“ usmál se majitel restaurace Aladdin Bořek Chládek. Už v červenci při dvou návštěvách hor našla partička z teplické restaurace neuvěřitelných 1700 kusů hub! „Většina skončila naložená v octu, některé jsme usušili a část šla do omáčky,“ řekl tehdy Chládek.

Obřího hřiba nalezla v okolí Nového Města v Krušných horách houbařka Zuzana Koptová a zaslala nám do redakce fotku své dcerky Agátky s tímto úlovkem. Další cenné úlovky si odnesli houbaři z Teplicka z vysoké trávy pod břízami na Moldavě.

Méně radosti zažily houbařky z Benešova nad Ploučnicí. "Letos je to bída. Byla jsem s kamarádkou na Maxičkách. Pochlubit se není čím. Snad se letos plného koše ještě dočkáme," posteskla si Lucie Hlaváčková. Přesto se obě dívky pochlubily svými úlovky, ze kterých si připravily chutnou smaženici.

Mnozí houbaři vyráží do lesů daleko za hranice Ústeckého kraje. Třemi plnými koši hub a jedním megahřibem se pochlubila Simona Cíchová z Děčínska. "Byl jsem s kamarády čtyři dny na chatě v Novosedlech nad Nežárkou na Třeboňsku a úroda hub byla opravdu fantastická," potvrdil Pavel Salač z Proboštova.

Pošlete nám svoje úlovky
Pochlubte se a pošlete nám taky fotky svých houbařských úlovků s krátkým popisem, kde jste houby nasbírali na e-mail: decinsky@denik.cz. Snímky rádi uveřejníme.