Jedním z takových obchodů je i prodejce jízdních kol Kur Sport. Do jeho děčínské prodejny přišlo během několika minut přibližně pět zákazníků.

Kur Sportu pomohl přežít poslední měsíce především e-shop. Bez něj by s největší pravděpodobností neudrželi všechny zaměstnance, těch je ve čtyřech pobočkách firmy dohromady patnáct. "Před sezónou ale nevíme, co bude, kdy se zase rozhodne o zavření. Když člověk mluví s úřady, tak mu přijde, že nevědí, že tu neděláme s materiálem, ale s lidmi, které je potřeba na otevření také připravit," uvítala otevření obchodu spolumajitelka Kur Sportu Zdeňka Myšíková.

Právě obchody s jízdními koly patří spolu s těmi s oblečením k nejvíce vytíženým. Cyklistika totiž nabírá na popularitě a na kolech jezdí čím dál víc lidí. Svou roli v tom sehrál i covidový rok, kdy se projížďky na kolech staly pro mnoho lidí jedinou možností pohybu na čerstvém vzduchu. "Celosvětově tak je nyní kol nedostatek. My jsme naštěstí předzásobení, ale i my už nyní objednáváme kola na rok 2023," doplnila Myšíková, jejíž firma má obchody v Děčíně, Benešově nad Ploučnicí, České Lípě a Ústí nad Labem.