Podvečer v děčínské zoo byl rozdělen na tři části. V první mohli návštěvníci dlabat dýně a zapojit se tak do soutěže 
o nejkrásnější dýňové strašidlo. V druhé se pak vydali na strašidelnou stezku, na které se potkali například s Rumburakem, čarodějnicí z pohádky O Jasněnce a létajícím ševci, Malou čarodějnicí, Harrym Potterem, Gargamelem nebo Babou Jagou z Mrazíka a dalšími. Závěr akce patřil již tradičně lampionovému průvodu.

Další akcí děčínské zoo bude Čertovský rej 7. prosince.

Strašidelná atmosféra panovala i v rumburském Větrníku, kde se konala hallowenská párty. Vydlabané dýně, pavouci, netopýři, originální halloweenská tabule z kuchyně šikovných maminek, děti nalíčené a převlečené za hrůzostrašná strašidla a jiné příšery… Na akci dorazilo asi osmdesát lidí.

Některé děti se s rodiči nejdříve pustily do výroby tradičních halloweenských symbolů, například dušiček či dýní. Jiní se zase nechali zlákat nachystanými dobrůtkami a s chutí si zamlsali. Nikdo si ale nenechal ujít oblíbené soutěže a strašidelnou promenádu s veselou diskotékou.

Nakonec se  společně vyrazilo na tajemný průvod po svíčkách, který vyvrcholil vypuštěním dvaceti halloweenských lampionů štěstí na louce u bazénu.