Na výstavě leteckých modelářů ve Varnsdorfu vystavují i taková letecká esa jako Luděk Třešňák, loňský mistr republiky v kategorii házecích kluzáků.

Výstavu k 60. výročí klubu modelářů mohou zájemci vidět až do čtvrtka 6. srpna ve studentském centru Střelnice Varnsdorf. Výstava je průřezem činností příznivců modelařiny, k prohlédnutí je zde více jak tři sta padesát modelů letadel, aut, lodí i vlaků od necelé čtyřicítky vystavovatelů.

Nejlehčí model letadla na výstavě váží 1,5 gramu a dokáže na gumičku létat po hale až minutu, největší modely jsou motorem poháněné a mají rozpětí křídel i přes jeden metr. Další modely spadají převážně do kategorií volných kluzáků a akrobatických modelů, vystavovány jsou však i upoutané modely maket.

Vystavuje opravdu špička v oboru modelů, patří mezi ně například Luděk Třešňák, loňský mistr republiky v kategorii házecích kluzáků, nebo p. Formánek, bývalý mistr republiky. V neposlední řadě nalezneme i model Františka Hovorky, který dokáže létat rychlostí až 340 kilometrů v hodině a patří ke světové špičce při závodech na uzavřené trojúhelníkové tra­ti.

Všichni jsou srdečně zváni také na sobotní ukázku modelů na stadionu ve Varnsdorfu, starty jsou od devíti hodin dopoledne a od tří hodin odpoledne.

Autor: Michal Šafus