Krásné Romky si již po osmé daly dostaveníčko v Kulturním domě v Krásné Lípě, aby soutěžily o titul Miss Roma Krásné Lípy 2010. K vítězství jim, stejně jako při jiných soutěžích Miss, nestačila pouze krásná tvářička, ale i trocha umění a šikovnosti. Dvanáct dívek z celého Ústeckého kraje se po pódiu prošlo ve společenských šatech, předvedlo se ve volné disciplíně, či si popovídaly moderátorem. Jediné co si porota ani diváci neužili byla chybějící promenáda v plavkách. „Místo toho jsme vymysleli jinou, bonusovou disciplínu, kdy dívky před porotce předstoupili ve zcela jiném odění,“ usmíval se organizátor soutěže Robert Ferenc. Dívky tak na závěrečnou promenádu přišly oděné do uniformy zdravotní sestry, opraváře, servírky, či uklízečky.

Miss Roma Krásné Lípy pro rok 2010 se nakonec stala čtrnáctiletá Jolana Dunková z Roudnice nad Labem. První vicemiss se stala šestnáctiletá Leona Surmajová z Krásné Lípy a titul druhé vicemiss získala třináctileté Lucie Stojková také z Roudnice nad Labem. A pak se ještě uděloval titul Miss Sympatie, který zásluhou šestnáctileté Lídě Grundzové putoval do Dolního Podluží.

V říjnu navíc dostanou šanci i chlapci. Čačipen totiž chystá i zábavnou soutěž pro kluky a holky Šikulka a soutěž pro maminky s dětmi Romský missák.