Stezka představí malý Wenischův rybníček, mokřady a nivní louky nebo památný dub v prostoru bývalé střelnice, od které převzala i své pojmenování.

Vyskytují se tu spíše běžné druhy rostlin a zvířat, ale pozorní návštěvníci mohou spatřit chráněné ledňáčky, ropuchy nebo čolky. Pozůstatky střeleckých pozic 
a dostřelišť jsou v terénu patrné ještě dnes. Malý i velký návštěvník si tak může na vlastní kůži vyzkoušet odhad vzdálenosti umístěných terčů v terénu na interaktivním prvku stezky.

„Jedním z hlavních důvodů proč jsme vybrali do programu tuto lokalitu, byl památný dub, který jsme chtěli ukázat veřejnosti a je jakýmsi cílem a „odměnou" pro návštěvníky, kteří na stezku zavítají," říká člen místního sdružení Českého svazu ochránců přírody Pavel Bolík.

Naučná stezka, která končí u 300 let starého dubu, vede mokřady a nivami po dřevěných haťových chodnících. Ty se staví na místech, která jsou jinak nepřístupná. Zároveň jsou takové chodníky velmi šetrné k životnímu prostředí.

„Díky haťovému chodníčku a mostku se nyní lidé bezpečně dostanou přes zamokřené části území suchou nohou a zvládnou to jak rodiny s dětmi a kočárky, tak handicapované osoby s doprovodem. Na konci si lidé mohou odpočinout pod zastřešeným posezením," dodává Bolík.

Slavnostního otevření naučné stezky Střelnice se zúčastnilo také několik desítek dětí z místních škol, pro které byly nachystány soutěžní úkoly. Po jejich splnění pak na děti čekaly odměny od partnera naučné stezky, kterým je jedna z plynárenských firem.

Trasa stezky měří asi 450 metrů a nachází se dva kilometry od rozcestníku turistických tras na hlavním šluknovském náměstí. Návštěvníci se tam z centra dostanou po modré turistické trase a dále po cyklotrase 3043.