VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Hledají nové páníčky

Děčín - Nabídka psů z děčínského městského útulku.

11.11.2009
SDÍLEJ:

Sato

čistokrevný catahoula (louisianský leopardí pes). Nalezen v Bynově, na sobě měl červené kšíry. Má čerstvě šitou ránu na lokti levé přední nohy. Je tetovaný, ale číslo špatně čitelné.

Filip

střední pudl nebo jeho kříženec, má typickou pudlí srst. Hodné a klidné zvíře, momentálně zanedbané. Filipův majitel byl bezdomovec a zemřel.

Jája a Dája

Jája a Dája jsou 2 čubinky - štěňata kříženců, 3 měsíce, odebrané z velmi nevhodných podmínek. Fenky byly vyhublé, zamořené parazity a měly kožní problémy. Granule s masem hltaly, až se chudinky dusily. V útulku je dali do kupy. Kůži měly při příchodu téměř holou jako naháči, ale dle histologického rozboru kožního vzorku nemají žádnou nakažlivou nemoc, byla to jen dermatitida jako reakce na pokousání blechami a důsledek podvýživy. Po odlešení, odčervení a řádné výživě se rychle osrsťují. Přibraly a již jsou k adopci, zdravé a plné energie a těší se do nového domova. Obě sestry našly společný domov v Benešově nad Ploučnicí, ale kvůli problémům s majitelem nemovitosti a alergií majitele se vrátily zpět do útulku.

Rony

krásný statný kříženec ovčáka, stáří 3 roky. Je pohodový, mazel, zatím se projevuje dobře.

Sendy

mohutná fenka křížence ovčáka, 4 roky, 65 cm, nalezená ve Šluknově. Sendy je milé a kontaktní zvíře, pravděpodobně se jí čerstvě po štěňatech někdo zbavil. Vrátila se z adopce, protože nechce být sama a přelézá plot. Je potřeba, aby byla s člověkem doma nebo měla kotec, bytelný plot nebo elektronický plot, který by jí zabránil v útěku.

Bady

mladý, příjemný kříženec, mazlivý, bezproblémový, dobře chodí na vodítku, nalezen 1.10.09 ve Šluknově.

Lojzina

mladá fenka křížence ovčáka a možná nějakého stafa nebo molosse, 3/4 roku, výška 55 cm, je hravá, mazlivá, temperamentní, povahově vyrovnaná, kontaktní, umí chodit na vodítku. Byla nalezena na Sněžníku u penzionu Kulatá Bába. Je hodná a milá.

Štěpa

kříženka labradora, 1 rok, výška 52 cm, několik dnů se zdržovala na jednom místě u silnice v lesíku v obci Kámen, patrně ji tam někdo vykopl a ona tam stále čekala. Při příchodu byla vystresovaná a plachá, nyní se již rozkoukala, už vítá v kotci a nechá se hladit, ráda si hraje s balónky. Je klidnější povahy.

Pajda

asi 3 roky starý kříženec, 45 cm, nalezen v Boleticích. Hodný, veselý, přátelský, má rád děti, byl i se psem v kotci, je spíš submisivnější a klidný, na vodítku chodit umí.

Pišta

kříženec, stáří 10 let, výška 38 cm. Byl odchycen v Rybništi. Je zanedbaný, v útulku se dal celkem do pořádku, velmi klidný, samostatný, hodil by se ke staršímu člověku, vhodný do bytu i na zahrádku.

Erik

mix špice, nalezen v Březinách u splavu, je to senior, věk nad 10 let, má zbytky zraku. Výška 32 cm. Má rád už svůj klid, je klidný a pohybově nenáročný.

Bax

mladý kříženec pudla střední velikosti, výška 43 cm, věk - 1.5 roku, odchycen u Tesca v Bynově. Je milý, hodný a hravý, má rád děti, na vodítku chodí na procházky bez problémů.

Kery

fenka křížence německého ovčáka, stáří 5 let, výška 52 cm. Kery byla majiteli odebraná rozhodnutím KVS, žila v nevhodných podmínkách. Je mazlivá, bezproblémová, snese se i psem, má ráda děti, dobře chodí na vodítku, je spíš submisivnější povahy.

Dášeňka

asi 12 let stará fenka německého ovčáka. Byla společně s Punťou odebrána pro týrání zvířat. Dášenka je velmi hodná a klidná, zaslouží dožít život v lepších podmínkách, než u bývalé majitelky. Je vyhublá, velmi zanedbaná, zablešená, s přerostlými drápy. Pracovníky útulku hodně práce, než se z ní vyloupne krasavice. Je to takový psí andílek.

Punťa

asi deset let starý kříženec, také ve velmi žalostném stavu. Je hodný a mazlivý. Oba pejsky čeká léčba. Doufáme stejně jako u Dášenky, že ho čeká lepší život u nového majitele.

Romeo

mladý labrador, 1 rok, výška 53 cm, který s Julčou společně pobíhal a byl také odchycen. Temperamentní, dobrý hlídač, ostatní psy moc nemusí, je vhodný na výcvik.

Rigo

německý ovčák, statný a mohutný, asi 4 roky, 58 cm, odchycen v Kytlicích, hodně temperamentní, dobrý hlídač, nehodí se k domácím zvířatům. Svého pána respektuje, v útulku s ním chodí na procházku i 16ti leté dívky, ale chce to páníčka, který se mu bude trochu věnovat a naučí ho trochu poslušnosti a zaměstná ho. Vrátil se z adopce, protože se nesnesl s kočkou. Byl čipovaný, ale čip nebyl zaregistrovaný.

Oxy

velmi mohutný a vysoký kříženec rotvajlera, nyní v útulku kastrovaný, 8 let, 65 cm, přivezen 21.9. odpoledne ze Šluknova. Po kastraci se zklidnil, v útulku si zvykl, v žádném případě se však nehodí k dětem ani ostatním psům a zvířatům, poslouchá základní povely. Spíše má rád ženy, s mužem má asi negativní zkušenost, v případě zájmu je potřeba, aby si na nového majitele chvilku zvykl. Vhodný na hlídání objektu.

Din

kříženec teriéra, vypadá na 3 - 4 roky, výška 43 cm, zlatíčko, byl odebrán pro týrání. Din je velmi hodný, příjemný, bude vděčný společník. Je hodně temperamentní, nepříliš vhodný ke psům.

Týna

asi 3 letá fenka křížence, výška 59 cm, pravděpodobně pasteveckého plemene. Přibližně 2 měsíce se pohybovala se zraněnou packou po Boleticích a Křešicích. Byla velmi plachá a nedala se odchytit. Teprve v sobotu se za pomoci lidí, kteří jí zavřeli na zahradě, odchyt s pomocí uspávací pasty povedl. Týna je nyní zcela v klidu, není agresivní a ráda se mazlí. Packu má zdeformovanou, bude se jen o ní opírat. Byla v adopci, ale je nerada sama, hodně se fixuje na majitele, proto se vrátila zpět, v útulku pro ni hledají někoho, s kým by mohla být trvale doma. Možnost virtuální adopce.

Ajax

mohutný, krásný německý ovčák (možná střihnutý ČSV), 5 - 7 let, 66 cm, váží 43 kg, pes, nalezen u zimního přístavu v Děčíně. Na krku měl rezavý kovový stahovák. Je to nekompromisní hlídač, který se již projevil, potřebuje zkušeného páníčka. Byl by výborný hlídač velkého pozemku. Ne k dětem. Ostatní psy nemusí. Možnost virtuální adopce.

Betyna

starší fenečka křížence jezevčíka, 8 - 10 let, 30 cm. Do útulku jí přivedl nálezce, bydlící v Ústí nad Labem s tím, že údajně fenka byla celý den přivázaná na Starém Městě. Bety je milé a přívětivé zvíře. Má zánět oka, léčbou se hodně zlepšil, byl jí vyčištěn zubní kámen. Pokud fenku poznáte a víte komu patří, prosím, ozvěte se pracovníkům útulku, budou rádi za každou informaci. Možnost virtuální adopce.

Bárny

starší německý ovčák, pes, 7 let, 60 cm, údajně nalezen na Kamenické ulici. Kartáč neviděl pěkně dlouho a koupel potřebuje jako sůl, tak se na něm zapracovalo. Je velmi přátelský a mazlivý, celkem poslušný. Na krku měl starý kožený obojek. Potřeboval by více pohybu a mírnou dietu, v útulku se kapku vyžral. Možnost virtuální adopce.

Ferda

kříženec jezevčíka, 2 - 3 roky, výška 30 cm, klidný, na ošetřování a česání bezproblémový. Vzhledem k povaze se hodí i ke staršímu člověku. Nalezen v Chřibské. Je pohodový, odrostlejší děti ho zde venčí.

Béďa

pěkný kříženec borderteriéra, 2 roky, výška 40 cm. Temperamentní pes, za pletivem na psy pouští hrůzu, ale ve výběhu s ostatními je naprosto nekonfliktní.
Byl nalezen ve Velké Veleni, kde se 3 dny potuloval. V poslední době začíná trochu machrovat, potřeboval by autoritativního páníčka, který by ho patřičně zaměstnal, např. lovem a byl by spokojený. Možnost virtuální adopce.

Shark

kříženec ovčáka a ohaře, stáří 2 - 3 roky, výška 55 cm, bude dobrý hlídač, nalezen v Jakubech. S vedoucí útulku Evelínou Jahelkovou byl při prvním kontaktu v pohodě, na ostatní tvrdě vystartoval. Po její domluvě se zklidnil, komunikuje a mazlí se. Pod krkem měl zapáchající rozšklebenou ránu od ostrého předmětu, už ji má krásně zahojenou. Není k dětem, vhodný pro někoho, kdo chce hlídače. Už je v pohodě, i na ošetření.

Erny

kříženec, 5 let. Výška 45 cm. se již rozkoukal, je sice malinko opatrný, ale jinak je ok. S pejsky je nekonfliktní. S dětmi chodí rád na procházky, ale nemá rád tělesnou manipulaci. Vhodný společník ke klidnému člověku. Možnost virtuální adopce.

Jack

kříženec dobrmana, 2 - 3 roky, 50 cm, je vhodný na ostrahu a ke zkušenějšímu člověku, ne ke psům a dětem. Odchycen 10.10. v Palackého ulici. Na krku měl kovový polostahovák. Je opravdu temperamentní a k neutahání. Je to výborný hlídač, potřebuje pevné vedení, občas zkouší svého pánečka. Možnost virtuální adopce.

11.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – čtvrtek 14. prosince 2017

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

PAVEL BUDÍNSKÝ - trenér BK ARMEX Děčín.

Děčín má spadeno na USK. Urve už výhru?

VÍME PRVNÍ

Orangutana Ňuňáka nezabila rakovina, ale tasemnice, která napadá i lidi

Ústí nad Labem - Orangutan Ňuňák nezemřel na rakovinu. Pitva ukázala, že boulovité útvary jsou ve skutečnosti zapouzdření cizopasníci. Přesněji tasemnice, které přenáší lišky trusem. Napadají i člověka a mohou představovat i smrtelné nebezpečí.

Čtvrtečník Martina Schulze: Může být vláda jedné strany úspěšná?

Doubice - V pravidelném seriálu se Matrin Schulz tentokrát zaměřil na vládu jedné strany v Česku.

Konečně! Pětimostí se v pátek otevře

Děčín /FOTOGALERIE/ - Dopravě v Děčíně by se mělo částečně ulevit. Otevřen bude alespoň jednosměrně podjezd Pětimostí.

AKTUALIZUJEME

Více než sto lidí rozezpívalo kostel na Husově náměstí

Děčínsko - Oblíbená akce se i letos vydařila. Koledy těšily na mnoha místech Děčínska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT