Město firmě Marius Pedersen uložilo již několik pokut za pozdní a špatné posekání trávníků. A pokuty zřejmě budou naskakovat – blíží se totiž další termíny, ve kterých měly být některé lokality posekané. V Bynově má být podruhé posekáno do konce června.

„V pátek 17. června se uskuteční kontrolní den na hřbitovech, v Želenicích, kontrola nápravy v Bělé na louce, v Chrochvicích v kolonce, a v ulicích U Plovárny a Sládkova," uvedla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Kromě toho v pátek úředníci zkontrolují průběh prací například na Starém Městě nebo v Boleticích. Tam se uskuteční další kontrola 20. června.

Přitom již nyní se dá očekávat, že do kontroly nebude v některých lokalitách včas posekáno. Jak se přesvědčili ve čtvrtek dopoledne redaktoři Deníku například v Želenicích, sekání trávy má stále zpoždění. Sekáči zde vysekávají jen určité části trávníků, trávu navíc nechávají ležet opět na trávníku. Stejně jako tomu bylo v Bynově, kde hnijící tráva poškodila řadu trávníků.

Paradoxně začalo sekání dříve v Želenicích, kde je tráva o polovinu nižší, než 
v jiných částech města. Například na Starém Městě dosahuje dospělému člověku nad kolena.

„Co je nám to platné, že město nechalo před pár lety sídliště opravit a je tu všude spousta hřišť, když se k nim přes trávu ani nemůžeme dostat," rozčilovala se jedna z obyvatelek staroměstského sídliště.

V trávě se tam schovávají nejen lavičky u hřišť, kterým tráva dosahuje až k sedadlům, ale například i stojany na kola.

Na jiných místech sídliště to pak vypadá jako na polích krátce před žněmi. Roste tam totiž obilí, které již začíná hnědnout. Některé části Starého Města ve čtvrtek naopak posekány byly.
Firma mající údržbu zeleně na starosti se na Starém Městě pravděpodobně snažila o posekání trávy pomocí traktorů. Ty ale nejspíše zapadly na podmáčených trávnících a v posekaném pruhu trávy tak po nich zbyly jen vyrvané kusy trávníků a bahna.

Bídná situace je také 
v Březinách.

„Tady se už měsíc nesekalo," postěžovala si jedna z maminek u dětského hřiště. To obklopuje tráva vysoká nad kolena.

Údržbu zeleně letos magistrát nově vysoutěžil, nová smlouva s firmou Marius Pedersen platí od května a trvat by měla pět let. Součástí péče o travnaté plochy je také hrabání listí 
a údržba hřbitovů. Celková rozloha zatravněných ploch, které jsou v péči města, je 79 hektarů. Na jejich péči je městem každoročně vynakládáno více jak 15 milionů korun.

Psali jsme: Úředníci magistrátu vyrazili na kontrolu posekané trávy v Bynově…ZDE…