„My si to hlídáme. Kdyby si někdo něco zkusil, tak si to 
s ním vyřídím," tvrdila jedna 
z kontrolovaných žen.

Věšet si tašku na nákupní košík je doménou především seniorů. Během patnácti minut jich policisté v hypermarketu Albert přistihli minimálně pět.

„Kapsáři vyhledávají místa, kde se pohybuje větší množství lidí a využívají jejich nepozornosti a nedbalého zacházení s majetkem a osobními doklady. Samotná krádež bývá blesková, předem pečlivě nacvičená akce. Kapsáři kradou tak dokonale a nepozorovaně, že se okradený o chybějících dokladech či peněžence dozví často až mnohem později a na zcela jiném místě, než ke krádeži došlo," varuje děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Policie také varuje, že ke krádežím dochází každodenně, zejména v místech s vyšším výskytem lidí, například nákupních centrech, dopravních prostředcích městské hromadné dopravy.

Mezi všeobecná doporučení, jak se bránit zlodějům, patří například to, že by u sebe lidé neměli nosit moc peněz, či od sebe oddělit peněženku a doklady. Rozhodně není dobré mít u karty napsaný také PIN kód.

O tom, že zloději nespí, svědčí policejní statistiky. Například v loňském roce došlo v Česku k více než dvanácti tisícům kapesních krádeží. O rok dříve jich bylo dokonce více než patnáct tisíc.

Policisté v Děčíně budou varovné letáčky rozdávat ještě 1. a 7. dubna, a to v Albertu na Kamenické ulici a také 
v Albertu u hlavního autobusového nádraží. 8. dubna pak vyrazí do Varnsdorfu, kde budou letáčky rozdávat v obchodě na Národní ulici.