Soutěž BabyZoom každoročně vyhlašuje Unie českých a slovenských zoologických zahrad a jejím cílem je vybrat nejoblíbenější mládě z celkem 14 českých zoologických zahrad narozených v období od 
1. září 2012 do 31. března 2013.

Děčín posílá do boje o tento prestižní titul mládě ovce ouessantské, které se v Zoo Děčín narodilo 20. března 2013 a které se tak rázem stalo symbolem dlouho očekávaného jara.

Jehně do finálového kola soutěže poslali svým hlasováním návštěvníci a fanoušci facebookových stránek Zoo Děčín, kde o postup soutěžilo ještě společně s kůzlaty kozy domácí a mládětem křepela korunkatého.

V předchozích ročnících soutěže BabyZoom byla Zoo Děčín vždy velmi úspěšná, 
pokaždé dokázala vybojovat krásné druhé místo. K vítězství chyběl vždy jen malý kousíček.

Jak můžete hlasovat?
Finálový boj se odehraje na facebookovém profilu UCSZOO v termínu od 29. 4 . do 8. 5. 2013.
Tady bude určen absolutní vítěz letošního ročníku prostřednictvím internetového hlasování za pomoci speciálně vytvořené hlasovací aplikace. Hlasující ve druhém kole postupují do slosování o zážitkové a věcné ceny.

Co můžete vyhrát?
Hlavní cena:  Jeden poukaz 
k volnému výběru zboží v hodnotě 1800 korun z nabídky webu www.barvirhracky.cz  (v cenách s DPH uvedených na webu) + poukaz na zážitko-
vý program Ošetřovatelem 
v ZOO Liberec (na jeden den).
Druhá hlavní cena: Jeden poukaz k volnému výběru zboží 
v hodnotě 1800 korun z nabídky webu  www.barvirhrac ky.cz (v cenách s DPH uvedených na webu) + hodnotné upomínkové předměty s tématikou českých zoo.
Další ceny: Tři poukazy k volnému výběru zboží v hodnotě 600 korun z nabídky webu  www.barvirhracky.cz (v cenách s DPH uvedených na webu) + upomínkové předměty.

O jehněti…
Ovce ouessantská se v děčínské zoo narodila 20. března 2013. Je to samička. Ještě donedávna jí nikdo neřekl jinak, než „posel jara".To se ale změnilo v den, kdy děčínské zoo zahájila svou 64. návštěvnickou sezónu: ovečka tu dostala jméno Belinka. Ovce ouessantská patří ve zvířecím světě mezi rekordmany. Je totiž nejmenší ovečkou světa! Pro svou mírnou povahu ji lidé často chovají jako domácího mazlíčka. V místě původního výskytu pak také pro vlnu, která je údajně velmi kvalitní. 

Autor: Alena Houšková