Na sto lidí se sešlo ve středu odpoledne na varnsdorfském náměstí. Protestovali proti amnestii prezidenta Václava Klause. Tomu také chtějí poslat otevřený dopis, pod který se již podepsalo několik desítek lidí.  Protest se snažil narušit příznivec amnestie, byl ale vypískán.
Protestujícím lidem se nelíbil především rozsah amnestie a to, že prezident uvažuje o udělení dalších milostí.

„Vaše vrcholné dílo je lednová amnestie, pane prezidente. Je to váš další tunel 
a amnestovaní lidé se zřejmě postarají o vaše bezstarostné stáří. Jak se říká, za všechno se platí. Ani jste nepřemýšlel nad tím, jak plivnete do tváří obětem trestných činů," řekla před protestujícími Lenka Juricová. Podle jejího názoru je amnestie demotivující i pro policisty, protože nevědí, kdy někdo znovu zmaří jejich práci amnestií.

„Sešli jsme se proto, aby-chom nahlas řekli, co si myslíme. Kruh vládnutí této garnitury se uzavřel lednovou amnestií. Uzavřel se kruh dvacetileté vlády tunelářů, zlodějů, lhářů a dneska už můžeme říct i násilníků," řekl před poloprázdným náměstím svolavatel protestu Petr Hein-rich s tím, že amnestie je feudální přežitek, který nemá 
v dnešní době místo.

Protestujícím se nelíbí nejen propuštění  pachatelů majetkové trestné činnosti, ale i zastavení stíhání lidí stíhaných za tunelování a podvody. Podle řady protestujících povede amnestie k nárůstu již tak vysoké kriminality. A právě toho se Šluknovsko bojí.

„Ve Varnsdorfu a okolí se nárůst kriminality nepodařilo zastavit. Rumburk je na tom o něco lépe," prohlásil Pavel Vaňáč, který vyzval přítomné k podepsání otevřeného dopisu prezidentu Klausovi.

„Nesouhlasíme s amnestií. Pustili kriminálníky z vězení, tuneláři se trestu nedočkají," řekla krátce po podpisu  Marcela Sodomková z Varnsdorfu.

Protestující připomněli prezidentu Klausovi i jeho některé další činy.

„Chtěla bych připomenout prezidentu Klausovi jeho velkolepé zásluhy, na které při svých pravidelných novoročních projevech zapomíná. Poprvé mě prezident Klaus nad-chnul kresbami na demonstraci utahování opasků. Vrchol všeho ale bylo Klausovo prohlášení, že by demonstrace u nás měl stát řešit silou. Můžeme být rádi, že jste nás nenechal postřílet, pane prezidente," prohlásila rozhořčená Lenka Juricová, která připomněla i některé privatizační projekty.

„Ty my, obyčejní lidé, nena-zýváme privatizací, ale tunelováním, které připravilo tisíce lidí o práci a důstojný život. Pokud by se mělo něco po prezidentu Klausovi pojmenovat, tak jedině Velký tunel Václava Klause," dodala Juricová a připomněla Klausovo vystoupení v Chile, kde si přivlastnil protokolární pero.

V jednu chvíli se snažil narušit protest hlasitě vykřikující muž, který se amnestie zastával.

„Amnestie byla výborná. Jděte se bodnout! Komunisti ve vládě vám nevadí a amnestie ano?" rozčiloval se Pavel Procházka. S organizátory vedl spor již během minulých dní na sociální síti Facebook.